Náš oddíl pořádá v srpnu opět příměstský sportovní tábor nejen pro děti z Kuřimi. více

Hledáme nové trenéry!

Chceš právě ty rozšířit řady naší házenkářské rodiny? Přidej se! více

Ferinova liga miniházené

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

1. kolo celostátní žákovské ligy starších žáků - i přes prohry jsme herně nezklamali

Z turnaje se na poslední chvíli odhlásil celek Uherského Hradiště. Před odjezdem jsme věřili v uhrání lepších výsledků právě s celkem z UH a také z celkem Litovle.

Výsledky:  HBC Jičín - SK Kuřim 22:13 (8:6),

SK Kuřim - Tatran Litovel 19:21 (12:13),

HCB Karviná - SK Kuřim 33:12 (16:5)

V prvním zápase jsme zahájili precizní obranou podpořenou kvalitním výkonem bránkáře a s prvním celkem středočeského kraje,  aspirantem na top 5 v celostátní lize jsme hráli o super výsledek. Poločas jsme prohráli 8:6, soupeř se nemohl přes nás prosadit a výsledek mohl být  o něco lepší, kdyby jsme proměnili 7m hod. Na soupeři byla vidět velká nervozita z našeho výkonu. Na začátku druhé půle jsme snížili na rozdíl jedné branky, ale pak náš soupeř ještě více zatlačil a my se nedokázali prosadit proti jeho obraně.

V druhém zápase proti Litovli jsme si věřili. Naše obrana sice nebyla až tak pevná, ale až do 16. minuty jsme udržovali vedení o dvě branky. Pak neproměněné šance a vyloučení umožnilo soupeři obrátit skóre na poločasových 12:13. Naše útoky však byly fantastické a střelci Dupal s Hiršem se dokázali uvolňovat proti borcům z Litovle. Bohužel vyloučení Horáka na začátku druhé půle zbrzdilo náš nástup a soupeř nám postupně odskočil až na rozdíl 5 branek. V druhé polovině utkání po zpřesněné obraně jsme postupně snížili až na rozdíl jedné branky 19:20. Vyrovnat se nám již nepodařilo. Ale z naší strany to byl super výkon podpořený nepřekonatelným brankářem Ondrou Buňkou.

Poslední zápas s Karvinou jsme začali s přílišným respektem a nebyli jsme schopni se vrátit k našemu předešlému výkonu. Soupeři jsme umožnili se zápasu udělat exhibici.

Až na ostudný výkon proti Karviné jsme odehráli zbylá utkání v perfektní formě. Kluci se rychle adaptovali na rychlejší házenou a dokázali předvést i několik fantastických akcí. Všichni si zahráli. Tentokrát se nám nedařila hra přes křídla. V rychlosti a fyzické kondici se naši borci soupeřům vyrovnali, bohužel důraz a zarputilost porvat se o výsledek nám ve srovnání se soupeři ještě chybí. Získané zkušenosti se budou hodit pro další fáze sezóny. Ale až na odevzdaný zápas proti Karviné jsme určitě herně nezklamali a soupeři nás budou muset v další fázi respektovat.

Sestava a branky: Buňka, Matějka - Hirš 8, Tyl 2, Hromádko 1, Dupal 9, Michailidis 1, Holík 1, Horák 7, Matyáš 2, Fojtík 4, Křivánek 6, Hodaň 2, Trojánek 1