Vítejte na oficiálních stránkách házenkářského klubu SK Kuřim.více

Novinky:

Ferinova liga miniházené opět startuje

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

Příměstský sportovní tábor

V srpnu 2017 pořádá oddíl házené opět tábor pro děti od ročníku 2010 a starší. více

Shlédněte krátkou reportáž, co baví kluky a holky na házené. více

1. kolo celostátní žákovské ligy starších žáků - i přes prohry jsme herně nezklamali

Z turnaje se na poslední chvíli odhlásil celek Uherského Hradiště. Před odjezdem jsme věřili v uhrání lepších výsledků právě s celkem z UH a také z celkem Litovle.

Výsledky:  HBC Jičín - SK Kuřim 22:13 (8:6),

SK Kuřim - Tatran Litovel 19:21 (12:13),

HCB Karviná - SK Kuřim 33:12 (16:5)

V prvním zápase jsme zahájili precizní obranou podpořenou kvalitním výkonem bránkáře a s prvním celkem středočeského kraje,  aspirantem na top 5 v celostátní lize jsme hráli o super výsledek. Poločas jsme prohráli 8:6, soupeř se nemohl přes nás prosadit a výsledek mohl být  o něco lepší, kdyby jsme proměnili 7m hod. Na soupeři byla vidět velká nervozita z našeho výkonu. Na začátku druhé půle jsme snížili na rozdíl jedné branky, ale pak náš soupeř ještě více zatlačil a my se nedokázali prosadit proti jeho obraně.

V druhém zápase proti Litovli jsme si věřili. Naše obrana sice nebyla až tak pevná, ale až do 16. minuty jsme udržovali vedení o dvě branky. Pak neproměněné šance a vyloučení umožnilo soupeři obrátit skóre na poločasových 12:13. Naše útoky však byly fantastické a střelci Dupal s Hiršem se dokázali uvolňovat proti borcům z Litovle. Bohužel vyloučení Horáka na začátku druhé půle zbrzdilo náš nástup a soupeř nám postupně odskočil až na rozdíl 5 branek. V druhé polovině utkání po zpřesněné obraně jsme postupně snížili až na rozdíl jedné branky 19:20. Vyrovnat se nám již nepodařilo. Ale z naší strany to byl super výkon podpořený nepřekonatelným brankářem Ondrou Buňkou.

Poslední zápas s Karvinou jsme začali s přílišným respektem a nebyli jsme schopni se vrátit k našemu předešlému výkonu. Soupeři jsme umožnili se zápasu udělat exhibici.

Až na ostudný výkon proti Karviné jsme odehráli zbylá utkání v perfektní formě. Kluci se rychle adaptovali na rychlejší házenou a dokázali předvést i několik fantastických akcí. Všichni si zahráli. Tentokrát se nám nedařila hra přes křídla. V rychlosti a fyzické kondici se naši borci soupeřům vyrovnali, bohužel důraz a zarputilost porvat se o výsledek nám ve srovnání se soupeři ještě chybí. Získané zkušenosti se budou hodit pro další fáze sezóny. Ale až na odevzdaný zápas proti Karviné jsme určitě herně nezklamali a soupeři nás budou muset v další fázi respektovat.

Sestava a branky: Buňka, Matějka - Hirš 8, Tyl 2, Hromádko 1, Dupal 9, Michailidis 1, Holík 1, Horák 7, Matyáš 2, Fojtík 4, Křivánek 6, Hodaň 2, Trojánek 1