Náš oddíl pořádá v srpnu opět příměstský sportovní tábor nejen pro děti z Kuřimi. více

Hledáme nové trenéry!

Chceš právě ty rozšířit řady naší házenkářské rodiny? Přidej se! více

Ferinova liga miniházené opět startuje

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

4. ročník memoriálu Karla Kaštana ve Velkém Meziříčí

Dne 24. 3. 2018 byl odehrán turnaj malých házenkářů a házenkářek ve Velkém Meziříčí. Byla to vzpomínková akce věnovaná památce pana Karla Kaštana, trenéra a házenkářského nadšence, který v tomto městě působil.

Zúčastnilo se 16 družstev, vesměs smíšených, jen 3 byla čistě dívčí. Pořadatelé je rozdělili do dvou kategorií, a to na přípravku a minižáky. Dívčí družstvo Kuřimi startovalo v kategorii minižáci, smíšené družstvo bylo zařazeno do kategorie přípravka. Po více než půldenním boji se nakonec radoval zejména tým smíšený, který
vybojoval úžasné 2. místo a jeho skvělý střelec Honzík Kunc byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje. Družstvo děvčat skončilo ve své kategorii na 8. místě.

Celkové výsledky byly následující:
Přípravka: 1. místo – Velké Meziříčí (zelení – dle barvy dresu), 2. místo – Kuřim B, 3. místo –
Ledeč nad Sázavou.
Minižáci: 1. místo – Velké Meziříčí (šedí), 2. místo – Nové Veselí A, 3. místo – Velké Meziříčí
(červení).

V družstvu Kuřim A (děvčata) nastoupily tyto mladé házenkářky: Lenka Filková, Anna Bulhartová, Simona Brichtová, Alena Dvořáčková, Michaela Hanáková, Romana Vyhlídalová, Terezie Kosmáková, Hana Němcová a Michaela Ondroušková – brankářka.
Holky odehrály 4 utkání, první s Ledčí nad Sázavou v poměru 2:10 pro Ledeč, druhé 5:10 pro Velké Meziříčí (kluci), třetí 7:24 pro Velké Meziříčí (kluci) a čtvrté 4:11 pro Velké Meziříčí (holky).

Družstvo Kuřim B, složené z malých házenkářů-kluků a dvou děvčat, hrálo skvěle celý turnaj, dostalo se až do finále a zde prohrálo, po výborném výkonu, s dalším z nekonečné řady týmů Velkého Meziříčí 7:12. Poděkování za reprezentaci města Kuřimi a házenkářského oddílu SK Kuřim patří především trenérům těchto malých bojovníků.