obj/effects/top/1/Kurim_-_Stupava.jpg

Vítejte na oficiálních stránkách házenkářského klubu SK Kuřim.více

 

Novinky:

Příměstský sportovní tábor 2018

Náš oddíl pořádá v srpnu opět příměstský sportovní tábor nejen pro děti z Kuřimi. více

Hledáme nové trenéry!

Chceš právě ty rozšířit řady naší házenkářské rodiny? Přidej se! více

Ferinova liga miniházené

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

Mladší žáci se zúčastnili mezinárodního turnaje v Praze

Náš Velikonoční víkend nebyl ve znamení odpočinku.

Mladší žáci se zúčastnili turnaje Prague Handball Cup – který je největší mezinárodní halový turnaj v házené pro mládež pořádaný každoročně o velikonočních svátcích v Praze, hlavním městě České republiky.

 

Pátek

Nejnáročnější den z turnaje. Odehráli jsme čtyři utkání, a z toho první už od 8:15 a poslední v 19:40, jelikož došlo ke zpoždění programu. Na večeři do ubytování jsme tak přijeli až ve 21:30. Bilance tří vítězství (Trebišov 11:4, Hilsenheim 20:6, Jiskra Třeboň 16:11) a jedné prohry (Sokol Ostrava 10:15) nám dávala velkou šanci na postup do horní poloviny vyřazovacích soubojů. Začátek zápasů byl vždy v režii starších kluků (Pazourek, Dosedla, Kocman, Rainer, Konečný, Hásek, Tesař) a tak bylo po první půlce většinou o výsledku rozhodnuto. Díky tomu si zahráli postupně všichni kluci, a mohl si vyzkoušet atmosféru největšího mládežnického turnaje na vlastní kůži.

 

Sobota

Únava z náročného pátku si vybírala daň zejména v zápase s Rakouským SG Krems, který praktikoval výbornou vysunutou obranou, na jejíž překonání nám bohužel síly nestačily (7:14). Zápas s Kostelcem nad Labem byl prakticky pouze v rukou mladších kluků (Vařecha, Růžička, Dolasinski, Kolosinski, Pokorný, Vaněrka, Pavlíček) jelikož se jednalo o mladý tým složený z málo zkušených házenkářek a házenkářů (24:3). Večer jsme si vyčistili hlavy na společenském večírku v galerii Harfa. Kluci si mohli dát koktejly v dětském baru, zatančit si na diskotéce nebo pobavit se v turnajovém centru. Spát jsme mohli v klidu, protože jsme věděli, že jsme postoupili mezi 36 nejlepších týmů turnaje.

 

Neděle

Proběhly náročné vyřazovací zápasy, kde jsme si vyčerpali další porci smůly v prvním zápase s Hanballfreunde Wien (17:17). Naši bombarďáci dokázali ještě otočit zápas na 16:13 pár minut před koncem, ale ani to nestačilo. Pak přišlo přísné dvojnásobné vyloučení a srovnání skóre. Navíc chyběla komunikace mezi rozhodčími a časomírou. Nezapsané branky ze sedmičky a ze hry je možné připsat na vrub vášnivé atmosféře v hale a nepozornosti časoměřičů. Bohužel mohutné protesty nám nebyly nic platné. Zápas byl exhibicí našeho bitevního katapultu Ondry Pazourka. Utkání se Srbským HC Dinamo byl soubojem těžkých vah, které byly ovšem nakloněny výrazně na Srbskou stranu. Rvali jsme se zuby nehty, ale díky nájezdům srbských býků nám síly rychle ubývaly. Díky vývoji ve vyřazovací skupině (a nešťastné předchozí remíze) jsme museli vyhrát o 6 branek, a to bylo bohužel nereálné. Unavené starší kluky tak postupně museli střídat mladší borci, kteří sice předvedli výborný výkon (Čejka, Cabejšek, Běhavý), ale na potřebné vítězství to nestačilo. Večer jsme sice chtěli jít do bazénu, ale kvůli obavě, že by se nám kluci mohli z únavy utopit, jsme se raději zašli občerstvit a zapít úspěch do restaurace.

 

Pondělí jsme si užili fanděním na úžasných finálových utkáních v hale na Podvinném mlýně, kde jsme také měli možnost naplnit si břicha steaky, hamburgery, klobásami, zákusky, pitím a dalšími dobrotami, které byly pro každého účastníka turnaje „zdarma“. Nakonec jsme si na cestu domů do vlaku vzali i 18 steaků pro případ náhlého hladu :)

 

Turnaj je další velký úspěch Kuřimské mládežnické házené, protože jsme skončili někde mezi 25 a 28 místem mezi 88 kluby z celé Evropy. Navíc nám na turnaji chyběl jeden z našich nejlepších střelců Kuba Tyl. Trenéři se shodli, že kluci jsou skvělý tým s velkou budoucností. Když budou poctivě makat na trénincích, další úspěchy se dostaví. Držte jim pěsti s námi.

 

Fotky viz

 https://drive.google.com/open?id=1v3-AAhkcHBkwT-i_wrJE1YJ7KYNSOd86

 

 

autor: V.Rainer

 

Naši partneři:

obj/effects/sponzor_pravy/1/kempa.jpg

Nejbližší zápasy:

Odehrané zápasy: