Náš oddíl pořádá v srpnu opět příměstský sportovní tábor nejen pro děti z Kuřimi. více

Hledáme nové trenéry!

Chceš právě ty rozšířit řady naší házenkářské rodiny? Přidej se! více

Ferinova liga miniházené

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

Mladší žačky v Hodoníně

Házená mladších žákyň, HK Hodonín – SK Kuřim 18 :15

V úterý 1. 5. 2018 odehrály v Hodoníně poslední ligové utkání ročníku 2017/2018 kuřimské mladší žákyně. V případě jejich výhry mohlo dojít k definitivnímu upevnění dosaženého 6. místa v soutěži. O utkání jen telegraficky. Trenéři I. Körösiová a M. Cienciala přivedli na hřiště tyto hráčky, u nichž číslo znamená počet vstřelených branek: P. Juránková – brankářka, M. Tesař – brankář 1, K. Ciencialová 3, A. Dupalová, M. Janíková 3, V. Klusáková, K. Leicherová, K. Němcová 1, I. Odehnalová 5, V. Reidlingerová, E. Rozmahelová, K. Sedláčková 2, N. Timková.

Utkání začalo náporem hráček Hodonína, které postupně navyšovaly skóre, ale kuřimským házenkářkám se podařilo stav otočit a první poločas skončil 8 : 9. Ve druhém poločase hru ovlivnily špatné přihrávky hráček Kuřimi, kterých se zmocňovaly házenkářky Hodonína, úspěšněji útočily a častěji skórovaly. Druhý poločas skončil se stavem 10 : 6 a to rozhodlo o konečném výsledku utkání 18 : 15. Kuřimským hráčkám se nedařilo proměňovat 7metrové hody. Byla to vyrovnaná bitva dvou vyrovnaných družstev, trochu tvrději hraná hodonínskými házenkářkami. Jak prohlásili přítomní fanoušci i trenéři, výhra kuřimských házenkářek byla možná. Můžeme se v číslech poohlédnout za skončeným ročníkem Jihomoravské ligy mladších žákyň v sezóně 2017/2018. Informace byly převzaty z webových stránek Jihomoravského krajského svazu házené. Celkové výsledky ligy:

8. TJ Sokol Újezd u Brna 0 2 12 232:376 2

Počet odehraných utkání jednotlivých hráček při celkovém počtu 14 soutěžních zápasů:
P. Juránková, K. Němcová po 14, I. Odehnalová, V. Klusáková po 13, E. Rozmahelová, M. Janíková po 12, K. Leicherová, N. Timková, K. Sedláčková, K. Ciencialová po 11, A, Dupalová, V. Reidlingerová po 10, A. Martínková 6, N. Kolářová, N. Jurčeková po 5, K. Matyášová 4.

Střelkyně SK Kuřim: K. Sedláčková 42, M. Janíková 29, K. Leicherová 24, K. Němcová 23, I. Odehnalová 19, V. Klusáková 18, N. Timková 17, K. Ciencialová 12, A. Martínková 7, A. Dupalová 4, K. Matyášová 3, M. Tesař 3 góly.

Tresty: K. Němcová 14 min., 4 žluté karty (žk), 1 červená karta, V. Klusáková 6 min., 2 žk, E. Rozmahelová 2 min., V. Reidlingerová 2 min., K. Ciencialová 3 žk, K. Leicherová 2 žk, I. Odehnalová 2 žk, A. Dupalová 1 žk, N. Timková 1 žk, M. Janíková 1 žk.

autor: P.Němec