Náš oddíl pořádá v srpnu opět příměstský sportovní tábor nejen pro děti z Kuřimi. více

Hledáme nové trenéry!

Chceš právě ty rozšířit řady naší házenkářské rodiny? Přidej se! více

Ferinova liga miniházené opět startuje

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

Mladší žákyně SHK Veselí nad Moravou vs SK Kuřim 24 : 4

Mladší žákyně SHK Veselí nad Moravou x SK Kuřim 24 : 4

V sobotu 24. 3. 2018 zajelo družstvo házené mladších žákyň k druhému zápasu jarní sezóny do Veselí nad Moravou. Veselské družstvo vede soutěž a jen připomínám, že na podzim jsme s ním sehráli utkání v Kuřimi se skórem 11 : 24 pro Veselí. Trenér M. Cienciala měl k dispozici těchto 10 hráček (číslo u jména znamená počet vstřelených branek): K. Ciencialová 1, P. Juránková – brankářka, V. Klusáková, N. Kolářová,
A. Martinková 1, K. Němcová, I. Odehnalová 1, V. Reidlingerová, E. Rozmahelová a N. Timková 1. Šest hráček se z různých důvodů omluvilo.
První část utkání začala útokem Kuřimi, která si vylosovala míč. Útok byl neúspěšný. Naopak protiútok veselských hráček byl zakončen gólem a hned to bylo 1 : 0. Potom Veselí zvýšilo na 2 : 0, Kuřim snížila na 2 : 1. Potud to bylo slibné. Bohužel to bylo vše v této části utkání, která skončila 11 : 1 pro SHK Veselí nad Moravou. Následovala sedmiminutová část prvního poločasu, kdy se hraje osobní obrana. V ní je Kuřim zatím lepší než v „normální“ části hry a skončila stavem 2 : 5 ve prospěch Veselí, celkově první poločas stavem 16 : 3 pro veselské
hráčky. Tím bylo utkání rozhodnuto. Na začátku druhého poločasu pokračovala hra 7 minut osobní obranou. V ní se hráčky
střetávaly v osobních soubojích a častá byla vyloučení. Brankově tato část utkání skončila 2 : 1 pro Veselí. V závěrečné části utkání (v posledních 13 minutách) pokračovala hra typická pro obě družstva, přitom zásadně rozdílná, která přináší úspěch soupeřům. Hra veselských hráček byla charakterizována rychlými útoky a snahou bez zbytečných kombinací střílet, a to se jim dařilo, takže přidaly k dosavadnímu výsledku ještě 6 branek a celkové skóre bylo 24 : 4 pro SKH Veselí nad Moravou. Při pohledu na jednotlivé části hry se ukazuje a nebylo to
poprvé, že kuřimským hráčkám svědčí lépe osobní obrana. Jak už to s Veselím bývá, utkání se hrálo tvrdě. U soupeře padlo 5 dvouminutových trestů a u kuřimských hráček 4 tresty, z toho K. Němcová dostala tři dvouminutové a nakonec byla dvě minuty před koncem utkání vyloučena úplně, údajně za oplácení. Po utkání prohlásila, že už měla dost neustálého otloukání od hráček Veselí. Kuřim také neproměnila dva sedmimetrové hody ze tří. Škoda.