Vítejte na oficiálních stránkách házenkářského klubu SK Kuřim.více

Novinky:

Ferinova liga miniházené opět startuje

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

Příměstský sportovní tábor

V srpnu 2017 pořádá oddíl házené opět tábor pro děti od ročníku 2010 a starší. více

Shlédněte krátkou reportáž, co baví kluky a holky na házené. více

Muži zvítězili v Napajedlích i bez brankáře

Trenér Pokorný řešil před odjezdem na utkání do Napajedel nelehkou otázku - kdo zastoupí brankářské duo Vystavěl a Ženatý? Oba dva se nemohli ze zdravotních důvodů zúčastit, a družstvo nakonec v neděli ráno odjíždělo bez stabilního strážce svatyně.

Výběr před samotným utkáním nakonec padl na spojku Honzu Kopřivu, který už v předchozím kole zaskočil na poslední dvě minuty na pozici brankáře v Prostějově, kde se blýskl stoprocentní úspěšností. Honza s tímto rozhodnutím neměl problém a do branky si stoupl s odhodláním pokusit se podat co nejlepší výkon. Zbytek družstva si byl naštěstí vědom nepříznivé situace, a na podaném výkonu bylo poznat, že se chtějí o body minimálně porvat.

Utkání bylo vyrovnané a obě družstva se v průběhu několikrát vystřidala ve vedení (poločas 16:14). V druhé půli se podařilo domácí Fatře vytěžit po našich neproměněných tutovkách z brankoviště čtyřbrankové vedení, které se zdálo jako konečné. Naši borci však nesložili zbraně. V útoku zklidnili hru a byli přesnější v koncovce. V kombinaci s několika zákroky (čti trefení do brankáře) chytajícího Kopřivy, se začal pomalu rýsovat obrat ve vedení.

Dramatický závěr utkání (dvě minuty před koncem stav 30:30) vzala naše obrana tak zodpovědně, že nedovolila napajedelským střelcům průnik míče do brankoviště a umožnila tím z brejků vytěžit vítězství 30:32.