Náš oddíl pořádá v srpnu opět příměstský sportovní tábor nejen pro děti z Kuřimi. více

Hledáme nové trenéry!

Chceš právě ty rozšířit řady naší házenkářské rodiny? Přidej se! více

Ferinova liga miniházené opět startuje

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

Muži zvítězili v Napajedlích i bez brankáře

Trenér Pokorný řešil před odjezdem na utkání do Napajedel nelehkou otázku - kdo zastoupí brankářské duo Vystavěl a Ženatý? Oba dva se nemohli ze zdravotních důvodů zúčastit, a družstvo nakonec v neděli ráno odjíždělo bez stabilního strážce svatyně.

Výběr před samotným utkáním nakonec padl na spojku Honzu Kopřivu, který už v předchozím kole zaskočil na poslední dvě minuty na pozici brankáře v Prostějově, kde se blýskl stoprocentní úspěšností. Honza s tímto rozhodnutím neměl problém a do branky si stoupl s odhodláním pokusit se podat co nejlepší výkon. Zbytek družstva si byl naštěstí vědom nepříznivé situace, a na podaném výkonu bylo poznat, že se chtějí o body minimálně porvat.

Utkání bylo vyrovnané a obě družstva se v průběhu několikrát vystřidala ve vedení (poločas 16:14). V druhé půli se podařilo domácí Fatře vytěžit po našich neproměněných tutovkách z brankoviště čtyřbrankové vedení, které se zdálo jako konečné. Naši borci však nesložili zbraně. V útoku zklidnili hru a byli přesnější v koncovce. V kombinaci s několika zákroky (čti trefení do brankáře) chytajícího Kopřivy, se začal pomalu rýsovat obrat ve vedení.

Dramatický závěr utkání (dvě minuty před koncem stav 30:30) vzala naše obrana tak zodpovědně, že nedovolila napajedelským střelcům průnik míče do brankoviště a umožnila tím z brejků vytěžit vítězství 30:32.