Náš oddíl pořádá v srpnu opět příměstský sportovní tábor nejen pro děti z Kuřimi. více

Hledáme nové trenéry!

Chceš právě ty rozšířit řady naší házenkářské rodiny? Přidej se! více

Ferinova liga miniházené opět startuje

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

SK Kuřim bude hrát mistrovství ČR v házené starších žáků

Do Prahy jsme odjížděli s 15 hráči a s představami, že nemáme co ztratit a vyhrajeme alespoň jeden zápas, který by nám měl k postupu stačit.

Jako klíčový se zdál hned první zápas s týmem Českých Budějovic. Bohužel na náš tým v tomto zápase padla tíha odpovědnosti a celý zápas jsme se trápili. Brankáři nám nám nepomohli, spojkám se nedařilo zakončovat. Jediné co se nám dařilo byla hra křídel. Když k tomu připočteme, že jsme spálili minimálně 10 vyložených šancí, tak nás prohra o branku 23:22 velice mrzela.

Na klíčový zápas s týmem Mělníka, který měl výškovou převahu a pověst RHC,  jsme se museli připravit s maximální koncentrací. Od začátku to byla strhující vyrovnaná bitva, kde naši hráči hráli s velkou chutí vyhrát a postoupit na mistrovství ČR. V závěru první půle jsme si vypracovali dvougólový náskok. Do druhé půle jsme ještě zlepšili naši obrannou hru a soupeři jsme povolili pouze 4 branky za 20 min. Soupeř začal fyzicky zaostávat a naši borci proměnili zápas v exhibici a konečné vítězství 22:11.

Do posledního zápasu s týmem Sokola Vršovic jsme nastoupili se sebevědomím ambiciózního soupeře porazit. Od začátku jsme excelovali v obraně, která se posouvala rychleji než přihrávky soupeře a eliminovali jsme jeho střelce. Naopak naši střelci se rozstříleli ke kvalitnímu výkonu. Náš nástup soupeře zlomil a ve 12. minutě jsme vedli již 10:3. Soupeř po time-outu se na chvíli vzchopil a snížil na rozdíl 4 branek. Víc jsme soupeři nedovolili. Za druhou poločasu i díky výbornému brankáři Buňkovi, který se po zranění rozchytal k excelentnímu výkonu, jsme povolili soupeři pouze 3 góly a každou minutou naše skóre rostlo až na finální podobu 21:11.

Náš tým prodal co v něm bylo a zaslouženě i přes výpadek v prvním zápase turnaj vyhrál. Rozhodl náš kolektivní výkon, kdy každý z hráčů dokázal dát gól a soupeře ubránit. Rozložili jsme tím síly, které soupeřům chyběly. Kromě excelentního výkonu našeho brankáře Ondry Buňky, podal životní výkon ze spojek Martin Hirš. Dařilo se v útoku křídlům. Martin Křivánek byl nezadržitelný, David Fojtík bojovník a mladší žák Jakub Tyl neměl před soupeřem žádný respekt. Klíčem k vítězství byla precizní obrana dirigovaná Lukášem Horákem a Šimonem Dupal. V obraně na pivotu podal životní výkon Štěpán Matyáš. Ostatní hráče musíme taky pochválit, hráli všichni na 100% a někdo byl víc platný v útoku a někdo v obraně. Kuba Mušálek bezvadně pokryl rychlé útoky a Stephanos Michailidis také výborně  bránil.
Postupně si na turnaji zahráli všichni. Nikdo nic nevypustil a fungovali jsme jako tým.

Sestava a branky: Buňka, Matějka - Hirš 16, Tyl 6, Dupal 8, Horák 7, Fojtík 9, Křivánek 15, Mušálek 2, Matyáš 1, Trojánek, Bulhart, Alexa, Hodaň a Michailidis.

Výsledky: SK Kuřim: LOKO České Budějovice 22:23, Házená Mělník 22:11 a Sokol Vršovice 21:11

Pořadí: 1. SK Kuřim 4, 2. Sokol Vršovice 4, 3. Házená Mělník 2, 4. LOKO České Budějovice 2

(o pořadí na jednotlivých místech rozhodovaly vzájemné zápasy)