Vítejte na oficiálních stránkách házenkářského klubu SK Kuřim.více

Novinky:

Ferinova liga miniházené opět startuje

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

Příměstský sportovní tábor

V srpnu 2017 pořádá oddíl házené opět tábor pro děti od ročníku 2010 a starší. více

Shlédněte krátkou reportáž, co baví kluky a holky na házené. více

SK Kuřim bude hrát mistrovství ČR v házené starších žáků

Do Prahy jsme odjížděli s 15 hráči a s představami, že nemáme co ztratit a vyhrajeme alespoň jeden zápas, který by nám měl k postupu stačit.

Jako klíčový se zdál hned první zápas s týmem Českých Budějovic. Bohužel na náš tým v tomto zápase padla tíha odpovědnosti a celý zápas jsme se trápili. Brankáři nám nám nepomohli, spojkám se nedařilo zakončovat. Jediné co se nám dařilo byla hra křídel. Když k tomu připočteme, že jsme spálili minimálně 10 vyložených šancí, tak nás prohra o branku 23:22 velice mrzela.

Na klíčový zápas s týmem Mělníka, který měl výškovou převahu a pověst RHC,  jsme se museli připravit s maximální koncentrací. Od začátku to byla strhující vyrovnaná bitva, kde naši hráči hráli s velkou chutí vyhrát a postoupit na mistrovství ČR. V závěru první půle jsme si vypracovali dvougólový náskok. Do druhé půle jsme ještě zlepšili naši obrannou hru a soupeři jsme povolili pouze 4 branky za 20 min. Soupeř začal fyzicky zaostávat a naši borci proměnili zápas v exhibici a konečné vítězství 22:11.

Do posledního zápasu s týmem Sokola Vršovic jsme nastoupili se sebevědomím ambiciózního soupeře porazit. Od začátku jsme excelovali v obraně, která se posouvala rychleji než přihrávky soupeře a eliminovali jsme jeho střelce. Naopak naši střelci se rozstříleli ke kvalitnímu výkonu. Náš nástup soupeře zlomil a ve 12. minutě jsme vedli již 10:3. Soupeř po time-outu se na chvíli vzchopil a snížil na rozdíl 4 branek. Víc jsme soupeři nedovolili. Za druhou poločasu i díky výbornému brankáři Buňkovi, který se po zranění rozchytal k excelentnímu výkonu, jsme povolili soupeři pouze 3 góly a každou minutou naše skóre rostlo až na finální podobu 21:11.

Náš tým prodal co v něm bylo a zaslouženě i přes výpadek v prvním zápase turnaj vyhrál. Rozhodl náš kolektivní výkon, kdy každý z hráčů dokázal dát gól a soupeře ubránit. Rozložili jsme tím síly, které soupeřům chyběly. Kromě excelentního výkonu našeho brankáře Ondry Buňky, podal životní výkon ze spojek Martin Hirš. Dařilo se v útoku křídlům. Martin Křivánek byl nezadržitelný, David Fojtík bojovník a mladší žák Jakub Tyl neměl před soupeřem žádný respekt. Klíčem k vítězství byla precizní obrana dirigovaná Lukášem Horákem a Šimonem Dupal. V obraně na pivotu podal životní výkon Štěpán Matyáš. Ostatní hráče musíme taky pochválit, hráli všichni na 100% a někdo byl víc platný v útoku a někdo v obraně. Kuba Mušálek bezvadně pokryl rychlé útoky a Stephanos Michailidis také výborně  bránil.
Postupně si na turnaji zahráli všichni. Nikdo nic nevypustil a fungovali jsme jako tým.

Sestava a branky: Buňka, Matějka - Hirš 16, Tyl 6, Dupal 8, Horák 7, Fojtík 9, Křivánek 15, Mušálek 2, Matyáš 1, Trojánek, Bulhart, Alexa, Hodaň a Michailidis.

Výsledky: SK Kuřim: LOKO České Budějovice 22:23, Házená Mělník 22:11 a Sokol Vršovice 21:11

Pořadí: 1. SK Kuřim 4, 2. Sokol Vršovice 4, 3. Házená Mělník 2, 4. LOKO České Budějovice 2

(o pořadí na jednotlivých místech rozhodovaly vzájemné zápasy)