Náš oddíl pořádá v srpnu opět příměstský sportovní tábor nejen pro děti z Kuřimi. více

Hledáme nové trenéry!

Chceš právě ty rozšířit řady naší házenkářské rodiny? Přidej se! více

Ferinova liga miniházené

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

Starší žáci: 3.kolo žákovské ligy hostila Kuřim

Organizátoři se na prestižní pořádání 3.kola žákovské ligy náležitě nachystali. Oddíl žil tímto pořadatelstvím již měsíc dopředu.
I naši hráči chtěli odčinit nepodařené vystoupení z předchozího kola a rodičům se předvést. V prvním utkání proti Dukle Praha A jsme nastoupili s přílišným respektem a nedokázali jsme ubránit jejich vysoké spojky. Tomu svědčila prohra 34:10. Na druhé utkání jsme si proti celku Sokola Vršovice věřili. Nicméně houževnatý soupeř vzdoroval až do konce. Utkání bylo nesmírně dramatické, skóre se přelévalo ze strany na stranu a nikdo ze soupeřů neodskočil navíc než jednobrankový rozdíl. Nakonec větší vůle, trochu sportovního štěstí a náš brankář Ondra Buňka rozhodly o naší výhře o jeden gól, kdy soupeř na konci utkání neproměnil
7m hod. V dalším utkání proti celku HC Zubří jsme hráli dobře první poločas, který jsme prohráli 7:14, následně jsme dali prostor i ostatním hráčům a soupeř toho využil k navýšení skóre. Proti favorizovanému 8. celku Polanky jsme sehráli vyrovnané utkání. Drtivým závěrem v první půli jsme soupeři odskočili šňůrou 4 branek na dvoubrankový rozdíl. V druhém poločase se skóre přelévalo a nám se nedařilo pokrýt soupeřovu hru přes 1,90 m vysokého pivota. Navíc soupeř hrál hodně nečistě, bohužel bez potrestání ze strany rozhodčích. Drama skončilo se šťastným koncem pro soupeře, kdy od zasloužené remízy soupeře 5s před koncem zachránilo nastřelené břevno. Po zápase naši hráči slyšeli bouřlivý potlesk z publika za předvedenou hru. Takových napínavých
utkání potřebujeme sehrát co nejvíc. Kuřimská házená určitě v konfrontaci silných týmů obstála. Jako pozitivní faktor je to, že jsme do turnaje zapojili celkem 19 hráčů, kteří tak mohli okusit srovnání, jak jsou na tom herně oproti ostatním týmům. Kdo byl zdravý a mohl, tak si zahrál. Střelecky se dařilo oběma Martinům Hiršovi a Křivánkovi. Nejlepší výkon sezóny podal Štěpán Matyáš.
O to, že se akce podařila svědčí i poděkování družstva HC Zubří: „Dobré dopoledne,chtěl bych vám poděkovat za skvělé zvládnuté 3. kolo ŽL. Také díky za pohoštění, které jste pro nás připravili“.

Výsledky zápasů SK Kuřim:
SK Kuřim – Dukla Praha A 10:34
SK Kuřim – Sokol Vršovice 16:15
SK Kuřim – HC Zubří 28:12
SK Kuřim – SKH Polanka n. Odrou 20:21

Sestava a branky: Buňka, Reidlinger – Dufek, Hirš 5, Vaško 1, Kocman 2, Holík, Tesař, Dupal 4,
Mušálek, Horák 8, Křivánek 17, Sýs Vojta, Trojánek 1, Hodaň , Matyáš 6, Fojtík 3, Alexa,
Trenéři: Z.Dupal, B.Pisařík, J.Pokorný