Náš oddíl pořádá v srpnu opět příměstský sportovní tábor nejen pro děti z Kuřimi. více

Hledáme nové trenéry!

Chceš právě ty rozšířit řady naší házenkářské rodiny? Přidej se! více

Ferinova liga miniházené opět startuje

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

Starší žáci: další kolo žákovské ligy

Absolvovali jsme 3 vyrovnaná utkání se šťastným koncem pro soupeře

1. utkání: Talent Plzeň - SK Kuřim 26:12 (13:7)

Proti aktuálně čtvrtému celku celostátní ligy jsme nastupovali s tím, že nemáme co ztratit. První poločas byl soubojem obran, kde soupeř měl mírně navrch a v poločase vedl pouze 13:7. V druhé půli soupeř vyvinul na nás větší tlak a začala se plně projevovat vyzrálost borců z Plzně. Uměli se prosadit jeden na jednoho a měli podstatně přesnější střelbu. Bohužel nám v útoku chyběl větší pohyb, abychom se více prosadili. Výsledek zápasu díky naší perfektní obraně dopadl ještě dobře.

2. utkání: SK Kuřim - Handball Liberec 21:25 (9:10)

Do utkání jsme vstoupili sebevědomě, protože jsme věděli, že hrajeme se soupeřem herně srovnatelným. První poločas byl zejména soubojem obran a brankářů, takže jsme odcházeli v poločase s jednobrankovým mankem. Soupeř by o něco pohyblivější něž naši borci, my jsme zase byli silovější. Díky trestuhodnému neproměňování vyložených šancí, jsme pomalu začali ztrácet a soupeř v polovině utkání odskočil o 5 branek. V závěrečných 5. minutách jsme nasadili k obratu a dokázali stáhnout na rozdíl dvou branek. Následně jsme nedali jasnou šanci a soupeř nás potrestal a to rozhodlo.

3. utkání: HBC Olomouc - SK Kuřim 22:16 (12:7)

Toto utkání bohužel nevyšlo rozhodčím, zpočátku připustili tvrdou hru, která se začala vymykat kontrole. Poločas jsme sice prohráli o 5 branek, ale obraz hry tomu vůbec neodpovídal. Naši střelci faulováni neproměňovali šance. Soupeře jsme zaskočili nástupem do druhé půle, kdy jsme se dotáhly na rozdíl tří branek. Následně rozhodčí začali trestat fauly, bohužel na to doplatili naši hráči. Lukáš Horák byl vyloučen, po tom co stejný faul nebyl odpískán na něj v předchozím útoku. Bojovali jsme až do konce i když častá vyloučení nás limitovala. Druhý poločas jsme sehráli naprosto vyrovnaně.

4. utkání: SK Kuřim - TJ Nový Jičín 23:28 (12:17)

Další vyrovnané utkání se šťastným závěrem pro domácí tým. V tomto utkání proti nám nastoupil nejlepší střelec soutěže, který dokázal vstřelit branku za každé pozice. Nám se ho nedařillo po celý zápas pokrýt a dokázal nám vsítit 15 branek. NIcméně jsme celé utkání bojovali a drželi soupeře pod neustálým tlakem. SOupeř nám odskočil o 5 branek v polovině první půle. V druhé půli jsme na soupeře tlačili a stáhli skóre na rozdíl 3 branek. Následně jsme neproměnili 7 m hod a nevyužili přesilovku k stažení na rozdíl jedné branky. Opět jsme v důležitých okamžicích přestali proměňovat vyložené šance a to nás stálo minimálně bod.

Celý tým zahrál dobře a bohužel nám k bodům ve třech zápasech chyběla přesnější střelba a lepší vyhranost.  Dobře zachytali oba brankaři. Trenéři však s výkonem týmu byli spokojeni. Kluky mohutně povzbuzovali přítomní rodiče a zejména Martin Hirš a Štěpán Matyáš se chtěli před rodiči ukázat, což se jim náležitě povedlo. 4 utkání jsme absolvovali se 12 hráči a 2 brankáři.  Tentokrát se nám úplně nedařila hra křídel.

Sestava a branky: Reindlinger, Matějka - Dufek, Alexa 1, Vaško 1, Hromádko 4/1, Dupal 3, Mušálek 1, Horák 17/1, Hirš 16/1, Matyáš 11, Křivánek 10, Hodaň 2, Trojánek 4