Náš oddíl pořádá v srpnu opět příměstský sportovní tábor nejen pro děti z Kuřimi. více

Hledáme nové trenéry!

Chceš právě ty rozšířit řady naší házenkářské rodiny? Přidej se! více

Ferinova liga miniházené

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

Starší žáci hráli s Bohunicemi a Telnicí

Hodnocení utkání Kuřim A - Bohunice

SK Kuřim A - Tatran Bohunice 29:12 (16:4)

Bohuničtí dostali těžky výprask od našeho A- týmu

Od utkání s akutálně pátým týmem tabulky jsme si slibovali vyronané utkání. Bohužel to soupeř vzdal po prvních 15 minutách, kdy jsme vedli už o 6 branek 8:2. Soupeř se utápěl v šílených kombinacích, které k ničemu nevedly. Náš taktický záměr držet soupeřovy střelce na 15 m dokonale vyšel a co prošlo pochytal spolehlivě náš brankář. Poločas 16:4 hovoří za vše. Druhý poločas se již dohrával za dusna naší nafukovací haly. Svůj střelecký výkon zopakoval z přechozího zápasu  Lukáš Horák autor 9 branek.  Obrana fungovala spolehlivě, náš tým pracoval jako dobře promazaný stroj a každý z hráčů se dostal dostal do šance. Hráči se všichni prostřídali a ke konci jsme již šetřili některé hráče na následující zápas s Telnicí.

Sestava a branky: Buňka, Matějka - Mušálek 1, Dupal 3, Trojánek 1, Hromádko, Křivánek 6, Horák 9, Matyáš 1, Hodaň 1, Pazourek, Hirš 4, Fojtík 3.

hodnocení utkání Kuřim B - Telnice

SK Kuřim B - Sokol Telnice 25:26 (12:12)

B-tým blízko k senzaci kola na úkor čtvrtého týmu soutěže

Již v tropickém vedru naší nafukovačky se odehrálo dramatické utkání. Naši hráči hráli uvolněně a dokázali ubránit nejlepšího střelce soutěže. Torzo našich hráčů doplněné 3 mladšími žáky si od prvních minut věřilo. naše obrana fungovala bezvadně a ještě se k tomu přidal výborný výkon Jirky Matějky v brance, který dokázal pozičně krýt střely hostů. Favorit byl velice nervózní, celý první poločas jen dotahoval, na což nebyli hráči soupeře zvyklí. Zemětřesení v jejich šatně o poločase bylo slyšet na dálku. Soupeř skutečně přidal a dostal se na začátku druhé půle do 3 brankového náskoku, následně naše změna taktiky v útoku zabrala a srovnali jsme skóre i hru. V posledních 10 minutách se skóre udržovalo o branku ve prospěch soupeře. Utkání vygradovalo v poslední minutě, kdy soupeř znovu odskočil  o branku a měli jsme závěrečných 50 s na vyrovnání. Toho jsme docílili, ale bohužel rozhodčí branku neuznal, protože necitlivě zapískal 1 s před vstřelením gólu 9m hod za faul na našeho skórujícího hráče. Remíza by slušela všem. Náš hrál týmově a opět se brankově prosadilo 5 hráčů. Na konci zápasu se nám dostalo velkého uznání i od trenérů soupeře a omluvy od rozhodčího. K tomu nutno ještě říct, že někteří naši hráči měli v nohách předešlý zápas s Bohunicemi.

Sestava a branky: Matějka, Reidlinger - Vaško, Hirš 5/1, Sýs Vojtěch, Holík 2, Hromádko 5, Trojánek 3, Dosedla, Sýs Václav 7, Matyáš 3, Hásek, Konečný