Náš oddíl pořádá v srpnu opět příměstský sportovní tábor nejen pro děti z Kuřimi. více

Hledáme nové trenéry!

Chceš právě ty rozšířit řady naší házenkářské rodiny? Přidej se! více

Ferinova liga miniházené opět startuje

Soutěž pro malé adepty házené ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“. více

Starší žáci o víkendu odehráli svá utkání v Kuřimi

SK Kuřim A - Sokol Telnice 22:14 (11:8)

Vítězství po nejlepším výkonu jara

Pro náš A-tým to byl zápas pravdy o medailové umístění v tabulce. Po taktické poradě před zápasem, jak postavit obranu proti nejlepšímu střelci soutěže, jsme nastoupili do zápasu maximálně koncentrovaně a po dlouhé době v nejsilnější možné sestavě, posílené nejlepším střelcem mladších žáků Ondrou Pazourkem. Za prvních 15 minut ve velkém dusnu naší nafukovačky jsme soupeři dovolili vsítit pouze 2 branky ! Bohužel počáteční nervozita zapříčinila naše nepřesná zakončení v útoku a místo, abychom s přehledem rozhodli již v první půli, jsme šli do šaten pouze s tříbrankovým náskokem. V poločase jsme se zklidnili a na našich hráčích bylo vidět jasné sebevědomí zápas vyhrát. Neustálým soustavným tlakem jsme postupně zvyšovali skóre a posledních 10 minut už soupeř věděl, že se blíží jeho neodvratná porážka. Bojovali jsme jako jeden tým a všichni nechali na hříšti úplně všechno. Boj s konkurentem o třetí místo jsme vyhráli. Ve druhém poločase soupeř vsítil pouze 6 branek. Za precizní obranou perfektně chytal Ondra Buňka. Jedno jméno přece je nutno vyzvednout od ostatních a to Lukáše Horáka, který dohrával se sebezapřením díky zranění a i přesto vsítil 7 branek. Byl naším nejlepším střelcem.

Sestava a branky: Buňka, Matějka - Hirš 4, Trojánek 1, Pazourek, Hromádko, Dupal 2, Hodaň, Mušálek, Horák 7/1, Matyáš 2, Fojtík 1, Křivánek 4, Alexa 1.

SK Kuřim B - Legata Hustopeče 24:37 (11:19)

Náš B- tým přes prohru s prvním týmem soutěže potěšil předvedenou hrou

Do utkání jsme vstoupili sebevědomě. Aktuálně první tým soutěže jsme zaskočili kvalitní obranou a pestrou hrou v útoku. To jsme dokázali udržet prvních 10 minut do stavu 6:6. Potom nám soupeř odskočil na poločasových 11:19 vlivem zejména slabšího pohybu v obraně a ztrátám míče. Vzhledem k omluvám některých hráčů jsme nasadili do pole jednoho z brankářů Jirku Matějku na místo pivota rozhodně nezklamal. Tím jsme nasadili taktiku dvou pivotů, která na soupeře platila. Naše útočná hra snesla přísné měřítko, ale v obraně jsme nechali soupeře lehce pronikat a zakončovat. Naše hra se opět lepší od zápasu k zápasu a na našich hráčích bylo vidět, že je zápas enormě baví.

Nejlepší výkon jara podali Tomáš Alexa a Vašek Sýs (oba 7 branek)

Sestava a branky: Reidlinger, Tesař - Dufek, Trojánek 1, Sýs Vojta, Hromádko 1, Matějka, Holík 2, Sýs Václav 7, Hirš 6, Alexa 7