Neskutečné se stalo skutečným. Tým starších žáků přidal další trofej, kdy obsadil 3. místo v lize Vysočiny.

Poslední turnaj ligy Vysočiny se hrál ve Velkém Meziříčí. Na turnaj jsme odjížděli se 17 hráči, které jsme různě prostřídali vzhledem k tomu, že k jednotlivěmu utkání může nastoupit maximálně 14 hráčů. Na zkoušku jsme vzali 3 mladší žáky. V případě plného bodového zisku jsme mohli pomýšlet ještě na 3. místo v lize Vysočiny.  K tomu jsme měli nesnadný úkol, kromě týmu Chrudimi a Velkého Meziříčí B jsme museli porazit vítěze ligy Vysočina A- tým domácího Velkého Meziříčí.

SK Kuřim - Sokol Chrudim 24:18 (13:7)

Do zápasu jsme vstupovali jako favorit, bohužel naši borci působili na hříšti velice bezstarostným dojmem a mysleli si, že soupeř se porazí sám.  Brankáři byli ještě myšlenkami v posteli a naše nedůrazná obrana a pomalé ploužení dávalo naději nadšeně bojujícímu soupeři na dobrý výsledek. Díky zpřesněné střelbě ze spojek jsme ovládli první půli 13:7.  Náš laxní a bezstarostný výkon pokračoval ve druhé půli. Dokonce jsme na začátku druhé půle nechali soupeře dotáhnout na 13:10. Soupeř bojoval jako o život a svými tvrdými zákroky, kdy nás doslova držel za dres, abychom nemohli skórovat nebo nás chytal zezadu. Bohužel tyto zákroky nebyly potrestány a tak trenéři zvýšili hlas a donutili družstvo zrychlit pohyb. Naše herní převaha a dovednosti nakonec převážili nečistou hru soupeře a v posledních minutách jsme soupeře rozdrtili. Nebyla to z naší strany pohledná házená, naší hře scházela plynulost a často jsme stříleli z nepřipravených pozic.

SK Kuřim - Sokol Velké Meziříčí B 22:10  (13:5)

B-tým Velmezu byl tvořen hlavně mladšími žáky ročníku 2009. Proti nim nemělo cenu stavět naše opory a tak Ondra, Lukáš a Martin odpočívali a šetřili síly na klíčový zápas proti A-týmu domácích.  Proto dostali více příležitosti ostatní včetně mladších žáků v sestavě. Náš tým hrál pohlednou kolektivní házenou. Kluci si nahrávali a uvolňovali se ze všech pozic. Naše obrana soupeře nepustila do větších šancí. Svůj výkon zlepšil Jirka Němeček v brance. Zasloužené vítězství  a kluci zaslouží pochvala za zlepšený pohyb.  V tomto utkání byli hodně vidět Martin Růžička a Nicolas Štefan.

SK Kuřim - Sokol Velké Meziříčí A 18:16  (8:11)

Proti vítězi ligy Vysočiny, který přehrál i tým Noveho Veselí jsme museli podat maximální výkon. Domácí měli kompaktní obranu a silné hráče na míči v útoku. Herní styl spojek byl podobný. Jedině vítězství nás posouvalo k zisku bronzových medailí, protože jsme měli lepší vzájemné utkání s týmem Pardubic.  Od počátku se strhla nevidaná bitva. Naše obrana stále pevně a v prvních minutách jsme měli mírně navrch.  Pak ale přišla série nepřesností v útoku, kdy jsme buď ztratili lehce míč nebo jsme nebyli důrazní v koncovce a nedokázali proměnit i ty nejvyloženější šance a soupeř trpělivou hrou skóre začal navyšovat.  Odskočil nám na rozdíl 4 branek, ale víc jsme mu do poločasu nedovolili. Soupeři se dařilo zejména na levém křídle a pravé spojce, zbytek hráčů nebyl tak nebezpečný. Nicméně díky zahozeným šancím jsme prohrávali. Do druhé půle jsme se víc zklidnili, řekli jsme klukům jak hrát proti soupeři a změnili obranu na klíčové střelce soupeře. Naše zlepšená obrana a zpřesněné zakončení v útoku vedly k tomu, že nádherná bitva byla 5. minut před koncem srovnaná. Kluci na obraně dřeli a v útoku prapor držely naše 3 opory: Lukáš, Ondra a Maty. Svými zákroky se přidal ve vhodnou dobu Sam v brance. Soupeř pod našim tlakem chyboval a byl vyloučen 2x po sobě. To rozhodlo, kdy Lukáš v závěru to vzal na sebe a 3 góly po sobě nahlodal soupeře natolik, že i přes maximální snahu naše obrana soupeře do vážného zakončení nepustila.  Utkání jsme dohrávali na pokraji sil, kdy Lukáš byl několikrát stržen za střeleckou ruku, dohrával poslední minutu s velkou bolestí, ale ubojoval to. Celý tým si šel za vítězstvím nad silným a kvalitním soupeřem v ohlušující divácké kulise. Utkání se muselo líbít a mělo vše. Kluci po zásluze byli šťastní, že to dokázali. Tento tým se v tomto ročníku postaral o historický úspěch - dokázal získat stříbro v JM-lize a bronz z ligy Vysočiny. Bronz z ligy Vysočiny byl už nad plán, protože jsme tuto soutěž hráli doplňkově a měli ji hrát hráči, kteří dostávali méně prostoru v JM -lize. Bohužel se příležitosti nechopili a hráli tady borci, kteří hrát chtěli.

sestava a branky: Němeček, Vilímek -   Buček 2, Dolasiňski 10, Uher 3, Eremiáš, Hlucháň 1, Pokorný 13, Růžička 8, Sadílek 1, Štefan 11,   Veselý D. 1, Veselý M. 6, Veselý P. 1,  Vališ, Zábrž 2, Tamborlani 3.