Ferinova liga v miniházené je určena pro žáky, kteří na škole sportují v programu Hodina tělocviku navíc (tzv. „kroužek házené“), kde v rámci času školních družin pravidelně spolupracují učitelé tělocviku s trenéry oddílu házené SK Kuřim.

Start nového ročníku

KDE? Přijď na stadion – nafukovací hala

KDY? Začínáme v pátek – 20. 10. od 15.30 hod.

3 důvody, proč přijít

1. Třetím ročníkem pokračuje soutěž miniházené Ferinova liga určená pro nejmenší adepty házené z přípravky a úplné začátečníky ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“ (HTN). Je vhodným zpestřením sportovních her, do nichž se děti pod vedením učitelů a trenérů zapojují v rámci programu HTN, v nichž se soustředíme na všestranný pohybový rozvoj dětí.

2. Soutěž organizuje Sportovní klub Kuřim, oddíl házené ve spolupráci se ZŠ Jungmannova a ZŠ Tyršova.

Z obou kuřimských základních škol jsou kluci a holky rozděleni do „zvířátkových“ týmů rozdělených do kategorií podle věku. Starší děti fandí mladším a naopak.

Díky tomu máme vyzkoušeno, že i nejmenší děti hra baví.

3. Hracím dnem Ferinovy ligy je vždy pátek od 15.30 do 17.30 vždy 1x za měsíc od podzimu až do jara. Všechny zápasy se budou hrát v nafukovací hale na stadionu, od jara pak v nové sportovní hale. Dáváme dětem možnost obléknout si dres (tričko s logem týmu dětem zůstává) a užít si opravdové sportovní utkání se svými vrstevníky.

Začínáme již 20. října, kde se dětem budou věnovat trenéři, aby na házenkářském hřišti na stadionu měli možnost otestovat jejich dovednosti - driblování, skákání, střílení na branku a další. Výsledky testů pomohou trenérům rovnoměrně rozdělit děti do jednotlivých týmů.

Prvním hracím dnem je 3. listopadu, kdy proběhne slavnostní draft dětí do jednotlivých týmů. Všichni účastníci obdrží trička s názvem družstva, seznámí se a sehrají první zápas. Další nejbližší hrací termíny jsou pak podle pravidelného rozpisu 1x měsíčně až do jara.

Vyvrcholením je slavnostní ukončení ligy s dětským moderovaným programem a živou kapelou, které proběhne před koncem školního roku v sále klubu Kotelna. S prázdnou neodejde nikdo, odměňujeme všechny děti, protože hlavním cílem nejsou góly, ale radost ze hry.