Město Kuřim organizuje největší regionální školní ligu miniházené na Moravě s podporou Českého svazu házené a oddílu házené Sportovního klubu Kuřim.  Několik stovek dětí nachází radost z této populární míčové hry v prostorách moderní sportovní haly v Kuřimi.   

První ročník Kuřimské školní ligy začal v roce 2011. Jeho prvními účastníky byly ZŠ Kuřim Tyršova, ZŠ Kuřim Jungmannova, ZŠ Lipůvka, ZŠ Drásov a ZŠ Čebín. K získání základních škol z Drásova a Lipůvky předcházely náborové přednášky, kde zakladatel školní ligy Zdeněk Dupal ve sborovnách představoval projekt miniházené. Začínalo se s 16 družstvy ve dvou kategoriích 1. a 2. tříd a 3. a 4. tříd. Ve třetím ročníku přibyly školy z Tišnova a Lelekovic. Ve 4. ročníku se zapojila dokonce základní škola z Dolních Louček, vzdálených třicet kilometrů od Kuřimi.

V roce 2018 se do soutěže připojuje také brněnská ZŠ Husova. Nejlepší týmy pak postupují do meziregionální ligy, která podobně jako vloni svede proti sobě družstva z Kuřimské školní ligy proti nejlepším týmům z kraje Vysočiny.

Všechny zápasy probíhaly do minulého ročníku v kuřimské nafukovací hale. Letošní ročník se ale celý uskuteční v nové kuřimské sportovní hale, kde lze hrát na 3 hřištích miniházené současně.

„Děti školní ligu prožívají a těší se na každý turnaj. Školní liga má i velkou podporu města Kuřimi. Počet týmů byl díky dvěma hřištím v nafukovací hale limitován, ale nové podmínky dávají prostor nastartovat nový atraktivnější formát,“ vysvětluje Zdeněk Dupal a dodává: „Jako novinku chystáme rozšířit školní ligu o čistě dívčí týmy. Dívčí týmy postaví ZŠ Tyršova, ZŠ Lipůvka, ZŠ Husova Brno a ZŠ Dolní Loučky. Počet dívek rok od roku roste a jsme rádi, že se nám tak podařilo pro holky uspořádat samostatnou soutěž.“

Prvním kolem zahajuje ročník 2018 - 2019 dopoledne v pátek 16. listopadu a nejen kuřimské děti u toho určitě nebudou chybět.

Obhajovat prvenství budou letos čtvrŤáci kuřimské ZŠ Jungmannova. Zda se jim to podaří nebo je sesadí z trůnu jiný školní výběr, napoví už první kola, jehož výsledky můžete sledovat >>>

http://schoolnet.chf.cz/index.aspx?r=1&cmpid=627&cmppartid=2004