Kuřim a Velké Meziříčí mají svůj originální projekt meziregionální školní ligy. 

Nejlepší týmy z kuřimské školní ligy měří síly se třemi základními školami z Velkého Meziříčí.

Házenkářské oddíly SK Kuřim a Sokola Velké Meziříčí vzdálené od sebe 50 km, se rozhodly tímto společným projektem zatraktivnit dětem miházenou a dát školní lize ze nový náboj.  

V tomto školním roce se uskuteční dva turnaje – první ve Velkém Meziříčí, druhý v Kuřimi.

Hraje se ve dvou skupinách dle jednotlivých věkových kategorií. Velkomeziříčské školy se na školní ligu patřičně vyzbrojily a zvolily bojovné názvy jako Barakudy, Murény nebo Aligátoři. Kuřimské školy naopak ctí názvy svých škol.

První turnaj se již uskutečnil ve velkomeziříčské sportovní hale. Děti turnaj náležitě prožívaly a bojovaly do posledních minut. V kategorii prvních a druhých tříd se nejlépe dařilo Aligátorům z VM Oslavická a sympaticky hrajícím dětem ze ZŠ Čebín.  V kategorii třetích a čtvrtých tříd se dařilo Trhačům ze ZŠ Oslavická VM následovaných duem kuřimských škol ZŠ Tyršovou a ZŠ Jungmannovou.

Finálový turnaj se uskuteční 27. 4. v kuřimské nafukovací hale. Děti obdrží medaile a poháry.

Nový originální projekt kuřimsko-velkomeziříčské meziregionální školní ligy se vydařil. 

Finálovým turnajem v kuřimské nafukovací hale skončil 1. ročník meziregionální školní ligy, kde nejlepší týmy z kuřimské školní ligy měří síly se třemi základními školami z Velkého Meziříčí. Tento projekt přerostl hranici dvou krajů.

Celkem 10 týmů odehrálo finálový turnaj. Fandilo se až do konce a přes 150 účastníků shlédlo napínavé zápasy. Kuřimské školy měly speciální tréninky, aby odčinily prohry z prvního turnaje z Velkého Meziříčí. Zejména ZŠ Jungmannova chtěla odčinit prohru, protože si věřila, že Trhače z VM porazí. 

V kategorii 1. a 2. tříd Aligátoři ze ZŠ Oslavická VM převážně házenkáři místního Sokola,  nedali soupeřům šanci a zaslouženě vyhráli. Druhý turnaj se úplně nevydařil našemu družstvu ze ZŠ Čebín, které nadějnou druhou příčku z prvního turnaje neudrželo a kleslo o jeden stupínek na 3. místo, kdy po zlepšeném výkonu se na druhé místo vyhoupli SOKOLI ze ZŠ Sokolovská VM. Naši subtilní hráči ze ZŠ Komenského Kuřim sice skončili na posledním místě, ale sehráli hodně vyrovnaných zápasů.

Pořadí kategorie 1. a 2. tříd:

1. Aligátoři – ZŠ Oslavická VM.....16 b.

2. Sokoli – ZŠ Sokolovská VM.....9 b.

3. Čebínci - ZŠ Čebín.....7 b.

4. Barakudy – ZŠ Školní VM.....5 b.

5. Komenda – ZŠ Komenského Kuřim.....3b. 

V prestižní souboj kuřimské ZŠ Jungmannova a Trhačů ze ZŠ Oslavická VM se stal zápas o umístění dvou nejlepších týmů ligy složené převážně z házenkářů místních oddílů. V zápase vysoké úrovně to tentokrát ZŠ Jungmannova vybojovala a vrátila Trhačům prohru z předchozího turnaje. Bohužel, protože v předchozím turnaje ztratila překvapivě bod za remízu s kuřimskou ZŠ Tyršova na celkové vítězství to nestačilo. Kuřimské školy se ovšem neztratily a po skvělém kolektivním výkonu třetí místo obsadila ZŠ Tyršova Kuřim. Velkomeziříčské Murény a Supermani tentokráte na stupně vítězů nedosáhli, i když zle „ kousali“. 

Pořadí kategorie 3. a 4. tříd:

1. Trhači – ZŠ Oslavická VM.....14 b.

2. ZŠ Jungmannova Kuřim.....13 b. 

3. ZŠ Tyršova Kuřim.....9 b. 

4. Supermani – ZŠ Sokolovská  VM.....2 b.

5. Murény - ZŠ Školní VM.....2 b. 

Z hlediska pořadatelů bylo důležité, že dětem se podařilo miniházenou zatraktivnit tím, že děti z různých regionů si mohly změřit síly. Došlo taky k porovnání úrovně dětí z jednotlivých regionů. Děti navázaly nové kontakty a odnesly si poháry, diplomy a medaile a soustu zážitků.