Minižactvo vítězně na prvním turnaji 6+1

V neděli 29. 10. 2023 vyrazila děvčata a chlapci kuřimského minižactva do Ivančic na první letošní turnaj ve velké házené, neboli šestkové házené, hrané v počtu 6+1 hráčů na velkém hřišti.  Hrálo se 2 x 15 minut. Zatímco dvě děvčata z minižaček (Zuzka a Monča) už do velké házené pravidelně nakukují v mladších žačkách, brankář (Petr) zase v mladších žácích, pro jiné kluky a holky to byla na velkém hřišti premiéra okořeněná vítězným úspěchem.

Trenéry těšilo, že všichni vzali turnaj poctivě od samotného rozcvičení. Hned od prvních minut naplno bojovali o získání co největšího počtu míčů. V prvním zápase s domácím týmem Ivančic po vyrovnaném prvním poločase překlopili skóre na svou stranu po přestávce. Výhru 17:13 přinesla zlepšená střelba v útoku, zatímco Petr Tomandl v brance vytáhl několik výborných zákroků. Největší ofenzivní hrozbou pro soupeře byla Zuzka Pachlopníková a také nebojácná Terka Procházková, ale důležité bylo, že do střeleckých příležitostí se dostávali skoro všichni. O kličky se snažil také Dan Studený a obranu soupeřů zlobila aktivitou také kuřimská děvčata na křídlech.

V druhém zápase proti klukům z Juliánova červený tým přidal také zlepšení v obranné činnosti a dovedl zápas k pohodové výhře 9:3. Branek padalo o poznání méně, protože hodně příležitostí z vypíchnutých míčů naší obrany 3-3 nevedly až do zdárného zakončení, zatímco kluci z Julcu proti našemu postupnému útoku bránili pasivně 6-0. Pochvalu za snahu a bojovnost si zaluhují všichni a více než výsledek byl důležitý výkon týmu. Ten si zasloužil, aby si tým společně zakřičel vítěznou tykynu, která zněla halou z útrob kuřimské šatny.

Výsledky:

Ivančice - Kuřim 13:17

Kuřim - Juliánov 9:3

Sestava a branky Kuřimi:  Petr Tomandl - Monika Mifková 2, Zuzana Pachlopníková 9, Daniel Studený 1, Tereza Procházková 14, Anna Rašovská 2, Valentýna Pláteníková, Lukáš Psota, Verča Váňová, Charlotte Absolonová a Laura Štenglová.