mladší dorost: 2 zápasy = 3 body

1.utkání:  S Olomoucí jsme měli herně více než na jeden bod

SK Kuřim - HBC Olomouc 27:27  (11:11)

Proti Olomouci jsme věřili v plný bodový zisk, protože jsme spoléhali na domácí prostředí a oproti prvnímu remízovému zápasu jsme měli silnější sestavu. Bohužel těsně před zápasem nám vlívem nemocí prořídly řady a nastoupili jsme s 10 hráči v poli a to jen díky 3 hráčům z Velkého Meziříčí, kteří u nás hostují.

Úvod utkání nás nezastihl v nejlepším rozpoložení a až do 18. minuty jsme prohrávali. Hlavní problém byl náš pohyb a fatální ztráty míčů. Chyběla souhra. A nebýt zákroků brankáře Vilímka, tak by naše bezstarostná hra byla potrestána větším brankovým přídělem. V rozmezí od. 18. do 23. minuty jsme šňůrou  4 branek skóre otočili v náš prospěch. Bohužel místo náporu přišlo naivní vyloučení, které umožnilo soupeři srovnat stav. Smírně se týmy rozešly i v poločase do šaten.

V šatně jsme kluky povzbudili a vstup do druhé půle jsme měli lepší. Bohužel 3 brankový rozdíl jsme opět našemi ztrátami neudrželi.  Naše obrana neměla svůj den , chyběl nám pohyb a v útoku jsme hráli zbrkle a pohledných akcí bylo poskrovnu. Naštěstí jsme prohodili křídla a začali těžit ze střeleckých dovedností Vítka Smejkala.  Výsledek byl pro nás hodně nejsitý a schylovalo se k prohře. 7 minut před koncem jsme prohrávali o 3 branky.  Naštěstí přišlo vyloučení soupeře a my změnou taktiky a šňůrou 4 branek otočili skóre v náš prospěch.  Pak přišlo zbytečné vyloučení, které umožnilo soupeři srovnat krok a v posledních 20 sekundách jsme vzali time-out a dali jsme soupeři rozhodující branku. Bohužel naší nedůsledností jsme vteřinu před koncem umožnili soupeři vyrovnat. Remíza byla nakonec zasloužená, ale pro náš tým to byla ztráta, protože jsme nepodali takový výkon a přitom jsme na výhru měli.

sestava a branky:  Vilímek - Tamborlani 2, Kourek 2, Veselý 1, Krejčí 3, Sadílek, Hlucháň 6, Fiala, Smejkal 5, Kolařík 3, Vaněk 5.

2. utkání: v Hustopečích výhra až po tuhém boji

Legata Hustopeče - SK Kuřim 30:33 (15:15)

Oslabený tým o zraněné a marody odcestoval k utkání na horkou půdu Hustopečí. K utkání nemohli ani nastoupit borci z Velkého Meziříčí, tak jsme do týmu pro utkání museli zařadit i naše starší žáky.  Do utkání jsme vstoupili sice lépe, ale jinak jsme celý první poločas museli nadšeně hrající domácí tým dotahovat.  Naši hráči byli rychlejší, ale opět jsme ztráceli velké množství přihrávek a navíc hosty držel Filip Semerád v brance.  Ve hře v první půli nás držela soupeřova vyloučení.

O poločase jsme kluky zklidnili, vysvětlili jsme co mají hrát a hlavně jak mají zpřesnit obranu na nejlepšího střelce soutěže. Vstup do druhé půle nám vyšel excelentně.  Naše obrana dostávala soupeře pod tlak a ten ztrácel míče a my dokázali brejkové situace proměnit.  Soupeř na nás vysunul obranu a my jsme toho patřičně využili. Po 7 minutách jsme ze stavu 15:15 odskočili na 21:16 a mysleli si, že soupeře už zlomíme a utkání dohrajeme. Bohužel přišlo vyloučení a vzápětí červená karta pro Adama Eremiáše a my hráli 4 proti 6  a soupeř snížil na rozdíl jedné branky. Po návratu z vyloučení se vzchopil Čenda Hlucháň a šňůrou 3 branek zajistil náš 3 brankový náskok.  Bohužel jsme polevili v obraně a navíc brakář domácích začal úřadovat a začala přetahovaná se štˇastným koncem pro náš tým a to díky enormní bojovnosti v závěru. Hlavní střeleckou tíhu nesli Čenda Hlucháň a Nik Štefan, který hrál z nouze na spojce místo tradičního křídla. Na křídle platil na soupeře David Kolařík. Starší žáci pomohli a pro ně to byl křest v dorostenecké kategorii.  Zápas byl více o vůli a bojovnosti než o kvalitě předvedené hry.

sestava a branky:  Vilímek, Olšovský - Kunc 1, Eremiáš 2, Ondrášek 1, Kourek 2,  Veselý D. 1, Veselý P. 2, Štefan 8, Hlucháň 8, Kolář, Kolařík 5, Vaněk 3.