mladší dorostenci urvali bod, starší dorostenci prohra po boji

Mladší dorostenci vezou po boji bod z Juliánova, který je špíše ztrátou.

Sokol Juliánov - SK Kuřim  28:28 (16:13)

Náš tým do utkání nevstoupil zrovna dobře a nadšeně hrající domácí tým od počátku vedl. Našim hráčům ve vedru nafukovací haly chyběl pohyb, obrana se posouvala pomalu a v útoku nám chyběl důraz v zakončení. Naše hra postrádala tempo a v prvních 15. minutách jsme prohrávali 10:4. Pak jsme vzali time-out, zkonsolidovali síly změnily obranu a zkusili vyměnit brankáře.  Najednou naše obrana zpřesnila pohyb a téměř vymazala soupeřovy krajní spojky. Díky chyceným třem 7m hodům Sama Vílímka se tým nakopl a začal hrát svoji hru. Do poločasu jsme brankový rozdíl stáhli na 3 branky.

Ve druhém poločase naše hra zrychlovala a naše tuhá, téměř nepropustná obrana soupeře fyzicky vyčerpávala. Náš tlak měl za následek vyrovnání 10 minut před koncem a my začali mít navrch. Nebýt naších zbytečných ztrát a nevyužitých šancí. Nejméně 8 ztracených nahrávek do rychlých útoků nebo jejich zakončení a dále několika tyčí o výsledku mohlo být v náš prospěch rozhodnuto. Bohužel, tyto nepřesnosti nás stály lepší výsledek. Soupeře udržel ve hře nejlepší hráč zápasu Vašek Šimík hrající na střední spojce.  Nás do zápasu dostal Sam  v brance a v útoku se prosazoval Adam Eremiáš. Dramatické utkání se muselo divákům líbit.  Pozitivum bylo, že jsme eliminovali hru domácích krajních spojek na minimum. Někteří hráči navíc netrénovali a hráli po nemoci. Tým dřel do konce, ale zbytečné chyby nás stály lepší výsledek.

sestava a branky: Vilímek, Wismek - Eremiáš 10, Tamborlani 2, Němeček, Ondrášek 1, Kourek 1, Vališ 2, Hlucháň 6, Jelínek 3, Kolařík, Kunc 2, Vaněk 1.

Starší dorostenci doma po tuhém boji prohráli s favoritem týmu Litovle.

SK Kuřim - Tatran Litovel  27:31 (15:16)

Tým Litovle nastoupil v základu s hráči, kteří pravidelně hrají první dorosteneckou ligu. My jsme si věřili, že s nimi můžeme uhrát dobrý výsledek. Řekli jsme si co budeme proti nim hrát a prvních 20 minut vše fungovalo jak má. Obrana udržela soupeřovy střelce z dálky a v útoku se nám dařila hlavně hra po křídlech. V polovině utkání jsme drželi 4 brankový náskok a hru jsme kontrolovali, pak jsme museli prostřídávat základní sestavu a soupeř pomalu dotahoval až srovnal. Hlavní problémem byl náš nedůraz v zakončení.

Druhý poločas hosté začali lépe, kdy podstatně přitvrdili v obraně a ještě v 48. minutě vedli o 4 branky. Pak přišla naše oslabení a nedisciplinovanost některých hráčů a vypadalo to, že je po zápase. Nicméně některé křivdy ze strany rozhodčích nás nakopli k tomu, že 7 minut před koncem jsme se dotáhli na rozdíl jediné branky 26:27.  V závěru nám chyběly síly v koncovce, kdy naše nedůrazné i unáhlené střely končily většinou mimo branku soupeře.  Ve prospěch soupeře rozhodla větší zkušenost a jeho větší fyzické dispozice. Naši hráči působili hodně subtilně proti hráčům soupeře. Soupeř nás ve druhé půli dokázal přehrát původně naší zbraní a tou byla hra křídel, která jsme nedokázali pokrýt. Naši hráči podali sympatický výkon a remíza by určitě byla spravedlivější. Musíme poděkovat Ondrovi Pokornému, který po náročném utkání v Plzni nelenil a chtěl nastoupit a pomoci týmu v tomto utkání. Taky někteří naši hráči leželi před utkáním s teplotami a to se taky v koncovce projevilo.

sestava a branky:  Vaněrka, Vilímek - Cabejšek, Čermák 5, Šudák 4, Benda 3, Kourek 1, Dufek 1, Štefan 2, Pokorný 3, Kolařík 2, Černý 2, Vaněk 1, Sýs J. 3.