Oba týmy dorostu na úvod sezóny prohrály

Mladší dorostenci:  v Újezdě smolná prohra

TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 28:26 (17:13)

Na utkání s týmem Újezda jsme se těšili, protože zde otevřeli novou multifunčkní halu. Bohužel nás postihla marodka a původně jsme odjížděli pouze s 8 hráči. Naštěstí se podařilo ještě 2 hráče doslova vystrnadit z postele, aby nám pomohli.  Proto jsme považovali domácí tým za mírného favorita. Před utkáním si kluci věřili, že domácí tým potrápí.  V týmu mladšího dorostu máme prakticiky jedinou spojku a pivota, ostatní hrávali většinou na pozicíh křídel, což snižovalo ještě naše naděje.

Nicméně jsme si řekli jasnou taktiku v úvodu soupeře zaskočili vedením 3:1. Soupeř přidal a srovnal a následovalo období, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu.  Byl to napínavý zápas - naši dobře bránili a v útoku jsme měli převahu. Bohužel z přemíry snahy jsme jen v první půli nastřelili 5 brankových konstrukcí a zahodili dalších minmimálně 5 vyložených šancí. Když jsme k tomu připočetli větší počet nevynucených ztrát, tak soupeř v posledních 10 minutách nám začal pomalu odskakovat. Začali jsme i více prostřídávat naše hráče a u navrátivších se marodů se začala projevovat únava a vyčerpání. Poločas jsme prohráli o 3 branky, ale kdybychom vedli o 7 asi by se nikdo nemohl divit.

Na začátku druhé půle měli domácí lepší začátek a zvýšili na rozdíl 4 branek. My jsme se nevzdávali a na branku soupeře jsme dokázali odpovědět a nápor jsme tím zastavili. Po 5 minutách jsme změnili obranný systém na 0:6 a to soupeře ochromilo. Obrana začala mít navrch, soupeř se nemohl několik minut prosadit na již v 10. minutě bylo srovnáno na 19:19. Následovala pasáž, kdy jsme se postupně dostávali do vedení díky ubráněným útokům a rychlého zakončení z trháků, kdy začal řádit David Kolařík.  V této pasáži utkání jsme soupeři nedovolili srovnat a udržovali si mírnou převahu, bohužel jsme opět nevyužili nektěré vyložené šance včetně zakončení z trháků a na to jsme v závěru doplatili.  ještě 5 minut před koncem jsme vedli 26:23 a chyběl nám jeden gól, aby jsme utkání rozhodli. Bohužel přišel náš nepochopitelný útlum, kdy jsme zpanikařili a kupili jednu ztrátu míče za druhou. Hala vycitila šanci a hnala své hráče k vyrovnání. K tomu došlo minutu před koncem.  Následně jsme vzali time-out, abychom hráče zklidnili a řekli co budeme hrát, tak aby jsme dali branku. Bohužel v rozhodující fázi nám vypadl míč a soupeř šel do rychlého útoku a dal vítěznou branku. Pořád jsme měli šanci na remízu, bohužel jsme opět ztraili míč a soupeř skóroval. Kluci bojovali až do konce a můžou nás mrzet nevyužité šance. Druhou půli jsme už hráli bez vyčerpaného Štěpána po nemoci a na dalších dvou klucích byly vidět stopy po nemoci, kdy únava se podepsala na jejich výkonu.  Všichni makali a škoda technických chyb a neproměněných šancí.  Navíc nám chyběla taková individualita jak Absolon na straně domácích, který v závěru rozhodl. Utkání se muselo všem líbit.

sestava a branky: Vilímek - Němeček 1, Ondrášek 5, Tyl, Veselý 2, Sadílek 4, Tamborlani, Štefan 4, Hlucháň 4, Kolařík 6.

Starší dorostenci:  v derby s Telnicí se nám nedařilo

SK Kuřim - TJ Sokol Telnice 31:40 (12:18)

Tým staršího dorostu přivítal našeho rivala z Telnice. Kluci se na zápas těšili a chtěli favorita z Telnice potrápit. Je potřeba říci, že náš tým je převážně složen z mladších hráčů a navíc k nám přišlo 6 hráčů z jiných klubů.  Na začátku utkání naše obrana držela soupeře na uzdě. Bohužel náš útok trpěl mnoha nepřesnostmi, měli jsme problém se zpracováním míče a neproměňovali šance. Naše ztráty soupeř krutě trestal rychlými útoky a doslova zadarmo odskočil na 1:5.  Tím tým Telnice nabyl sebevědomí a začal působit vyzrálejším dojmem.  Naši borci přece jen zpřesnili a zrychlili hru a snížili v 16. minutě na nadějných 5:7.  Následně soupeř odskočil šňůrou 5 gólů na 5:12.  My jsme se opět vzepjali a snížili 2 minuty před koncem poločasu na přijatelných 11:14 . Následné vyloučení znamenalo ztrátu koncentrace a soupeř odskočil na rozhodujících 18:12. Ve druhém poločase už naše obrana nebyla tak pevná a skóre se přelévalo na bou stranách.  Střelecky se dařilo Prokopu Šudákovi (8 branek) a Tomovi Čejkovi (9 branek).  Z nově příchozích zabodoval Matyáš Černý 6 branek a kvalitní střelecký výkon podal na křídle Matěj Štěpánek. Ostatní podali průměrný výkon.  K utkání ještě nastoupili i někteří hráči mladšího dorostu, kteři měli v nohách utkání v Újezdě a zejména Martin Sadílek se dokázal prosadit z postu pivota.  Tým Telnice podal kompatkní a vyzrálý výkon, který prezentoval loni v 1.lize. Na týmu byla vidět lepší souhra a výborný výkon podal jejich brankář Přikryl.  Náš tým potřebuje více času, aby si kluci na sebe zvykli, protože hrají poprvé v tomto složení. Množství technických chyb nás bohužel sráželo a ve druhé půli už nebyla obrana tak pevná jako v první půli.

sestava a branky:  Vaněrka, Vilímek - Cabejšek, Šudák 8, Čejka 9, Štěpánek 3, Dufek, Veselý, Sadílek 3, Štefan 1, Hlucháň, Černý 6 a Sýs J. 1.