Oběma týmům dorostu vstup do jarní části soutěže nevyšel

Starší dorostenci v Telnici na domácím tým nestačili

TJ Sokol Telnice - SK Kuřim  40:30 (18:8)

Proti favoritovi z Telnice jsme nastupovali oslabeni o 2 klíčové spojky a pivota, což jen podtrhlo to, že domácí v nejsilnější sestavě, byli rázem favority utkání.  Do utkání jsme úplně špatně nevstoupili. Obrana si hořela a náš pohyb byl hodně pomalý a nedařilo se přistupovat na silově zdatnější soupeře, ale v 10. minutě jsme stáhli na rozdíl jedné branky 5:4. Pak přišla pasáž, kdy jsme neproměňovali šance a soupeř odskočil na 8:4. Pak jsme neporměnili opět několik šancí včetně 7 m hodu a zahodili hru ve dvou přesilovkách. Nicméně v polovině první půle jsme drželi přijatelné skóre 8:5.  Následovalo katastrofálních 15 minut, které rozhodly o výsledku. Hlavním problém byl náš útok., kdy jsme neměli pohyb a většinu rozehrávky hráli z místa. Toho využil soupěř a ze stavu 8:5 odskočil na poločasových 18:8. Ztráty míče a pouhé 3 branky za 15 minut rozhodly o výsledku.  Nutno ještě podotknout, že nám chybělo i trochu  štěstí, kdy jsme v první půli nastřelili minimálně 5 tyčí soupeřovy branky. Také nás mohou mrzet 4 nevyužité přesilovky v první půli, kdy soupeř hrál hodně nečistě.

Do druhé půle jsme si řekli, že hrajeme od nuly. Zrychlili jsme pohyb a dokázali soupeře přehrávat z prostoru pivota. Obrana podstatně zvýšila pohyb a výsledek se dostavil. Diváky hra ve druhé půli musela bavit padlo celkem 22 branek na každé straně, takže naše torzo dohrálo utkání se ctí. Chyběla více střelba z dálky. Škoda nevydařené druhé poloviny první půle, která o všem rozhodla.

sestava a branky:  Vaněrka - Cabejšek 3, Šudák 5/1, Čermák 7/3, Benda 3, Štepánek 1, Sadílek 3, Hlucháň, Černý 1, Černík 5/1, Sýs 2.

Mladší dorostenci s Újezdem po tuhém boji těsně prohráli

SK Kuřim - TJ Sokol Újezd u Brna 32:35 (13:16)

Náš tým se na utkání s rivalem z Újezda těšil a chtěli jsme oplatit soupeři smolnou prohru z podzimu.  Do začátku utkání jsme vstoupili lépe. Hráli jsme hru do křídel  a ta se prosazovala. Újezd nám ale nic nedaroval a strhla se nevídaná bitva. Útoky se valily z jedné strany na druhou. Do 11.minuty jsme udržovali vedení, ale pak přišlo několik ztrá a nemproměněných šancí a soupeř otočil během 5 minut z 6:5 na 6:10. Hlavní náš problém byl nedůraz v obraně, kdy soupeř dokázal poměrně lacině skórovat. My naopak v koncovce zklamali a nebýt Olivera Wismeka v brance, tak jsme mohli prohávat větším rozdílem. Chybělo nám i více štěstí v zakončení, kdy jsme nastřelili několik tyčí. Ale hlavní problém byla propustnost  naší obrany, kde chybělo zajišťování a kdy jsme hbitým soupeřovým útočníkům umožnili skórovat.  Naši střeleckou smůlu protrhl Tom Jelínek, kdy jeho technické střely na brankáře hostů platily.  Nicméně jsme v poločase uhráli nadějný výsledek mínus 3 branky do druhé půle.

O přestávce jsme klukům vysvětlili, jak mají bránit a zvýšit zejména pohyb a důraz na soupeřovy opory. Ztrhla se doslova strhující bitva o toho kdo z koho urve vítězství na svoji stranu. Naši borci dřeli a neskutečným nasazením a bojovností poprvé skóre srovnali v 45. minutě na 23:23. Mysleli jsme , že soupeře zlomíme a překulíme skóre na svoji stranu. Soupeř se ukázal jako psychicky odolný a bitva o každý míč a každý útok pokračovala. Bylo vidět, že hráčům na obou stranách začínají ubývat síly a často se zvedali ze země zančně vysílení. Újezd to hrál prakticky na 2 hráče. V koncovce změnil taktiku a začal se prosazovat hlavně střelbou z dálky, kdežto naši hráči to chtěli prorvat silou do brankoviště což je stálo hodně sil.  3 minuty před koncem jsme proháravali o jednu branku a vzali jsme time-out a chtěli zkoncentrovat tým na finální fázi utkání.  Naši borci Čenda a Adam to chtěli vzít na sebe a rozhodnout utkání, bohužel šli do nepořipravených pozic a dva útoky po sobě jsme nevyužili. Toho využila opora týmu hostí Víťa Nádeníček a rozhodl o šťastném vítězství hostí. Remiza by byla spravdlivější, ale v tak vyrovnaném utkání rozhodly maličkosti. Zejména nevyužité šance z první půle mohou mrzet. Chyběla i účinná střelba z dálky. Na týmu se projevil v rozhodující fázi i herní výpadek, kdy v měsící lednu polovina týmu absentovala na trénincích a vzhledem k jarním prázdninám byly trenéniky před utkáním zrušeny. Někteří byli i po nemoci. Kluci hostující v našem týmu z Velkého Meziříčí byli vyhranější a jistější. Soupeř působil hlavně v útoku živějším dojmem.  Kluci bojovali až do konce a nic nevypustili - byla to nádherná ,nesmírně vyrovnaná a dramatická bitva.

sestava a branky: Wismek -   Eremiáš 3/1, Němeček, Ondrášek, Kourek 3, Vališ, Veselý 2, Sadílek, Hlucháň 7,  Hradecký 2, Kolařík 3, Jelínek 11/1,  Vaněk 1.