Starší dorostenci v překvapení kola vyhráli v Karviné po výkonu sezóny !!!

Starší dorostenci přepsali dějiny a  vyšlápli si na Baník Karviná na jeho půdě.

HCB Karviná - SK Kuřim 36:38 (17:20)

Do chrámu moravské házené do Karviné jsme zajížděli s obavami, ale i s odhodláním poprat se o co nejlepší výsledek. Naši háči měli obrovskou motivaci ukázat, že házenou hrát umí. Bohužel na poslední chvíli nám vypadli vlivem nemocí a zranění 3 hráči ze sestavy a nakonec jsme do Karviné odjízděli pouze s 9 hráči do pole a dvěma brankáři. Karvinští proti nám nastoupili v plné sestavě včetně hvězd hrající za lídra první ligy Polanku a na lavičce legendou Vaškem Francem v roli trenéra. Dle umístění v tabulce byl tým HCB Karviná jednoznačným favoritem, kdy byl v tabulce druhý a náš tým poslední. Začátek zápasu vlivem přemotivování nám nevyšel podle představ. V prvních 4 minutách jsme měli dvě vyloučení. Naštěstí toho soupeř nevyužil a naše enormní nasazení vedlo k tomu, že soupeř už bral time-out v 8. minutě. Naše rychlá hra v útoku a spolehlivá obrana vedli k tomu, že jsme dokázali celý první poločas držet místy až 5 gólový rozdíl. Soupeř hrál hodně nervózně, protože určitě nečekal takový průběh. Naše hra rychlá hra spojek podpořená aktivní hrou pivota, dělala soupeři problém. Proti nám se prakticky prosazovali pouze střelci z dálky. Proti silnému soupeři jsme museli chytře střídat a v poloče jsme vedli o 3 branky.

V týmu domácích muselo přijít o přestávce zemětřesení a soupeř na nás skutečně nastoupil s enormním tlakem. My jsme naopak působili unaveně a chvíli nám trvalo než jsme únavu ze sebe setřepali. Navíc jsme přestali nedůraznou střelbou a nástřelem tyčí proměňovat šance.  Soupeř se v 10. minutě dostal do vedení o 2 branky, ale my jsme se neuvěřitelně zvedli a chytrou hrou přes křídla jsme se drželi na dostřel dvou branek. Do té doby nám moc nepomohli ani brankáři, ale to samé se dá říci i o brankářích Karviné. Zlom nastal 5 minut před koncem utkání, kdy jsme ze stavu 33:35 otočili šňůrou 4 branek na 37:33.  V tento okamžik přišly klíčové zákroky brankáře Vilímka a  obětavé zákroky naší obrany. Tzn., že za 3 minuty jsme otočili skóre a soupeře jsme zlomili. Soupeř byl z vývoje v šoku a nebylo vidět, že by bojoval v závěru utkání. My jsme udrželi dvoubrankový náskok a tým po závěrečném hvizdu se dostal do nepopsatelné euforie. Týmu Karviné ani nepomohla k vítězství účast Michala Brůny - trenéra extraligového A-týmu na utkání v hledišti.

Co rozhodlo o našem vítězství ? Kluci se lépe sehráli na turnaji PHC2024 a bylo vidět, že o sobě na hřišti vědí, čímž jsme měli opravdu mimimum ztrát a technických chyb. Michal Černík a Kuba Čermák neúnavně tahali tým dopředu a dávali důležité góly. Nejlepším hráčem byl Ondra Pokorný, který si přijel utkání užít - sváděl neúnavně vítězné bitvy na brankovišti soupeře a dával góly (celkem 10) a v obraně pochytal spoustu nahrávek do prostoru pivota.  Svůj nejlepší výkon sezóny měl neúnavný dříč Nik Dufek, který navíc vsítil 6 důležitých branek a ve druhém poločase na křídle exceloval Patrik Benda (7 branek).  Všichni dřeli do úmoru a výsledek se dostavil - radost byla obrovská, protože kluci si dokázali, že umí hrát kvalitní házenou. Velké uznání se nám dostalo i od trenérů a diváků soupeře. Trenéři to hodnotili, že tým dostal lekci z bojovnosti a nasazení a skalní fanoušci, kteří nevynechají jediné utkání Baníku, nás zastavovali a gratulovali k výborné hře. Tady je vidět, že tradice hazené v Karviné je opravdu veliká.

sestava a branky: Vaněrka 1, Vilímek - Cabejšek 2, Čermák 4, Benda 7, Pokorný 10, Dufek 6, Štefan , Černý 1, Černík 6, Sýs J. 1.