starší dorostenci vyhráli nad Ostravou po bezchybném výkonu

Kuřimský válec podal bezchybný výkon a přejel tým Ostravy.

starší dorostenci:  SK Kuřim - Sokol Ostrava  37:25 (24:13)

Proti týmu z Ostravy jsme si věřili a chtěli jsme jim oplatit těsnou prohru z jejich půdy. Tým nastoupil plně koncentrovaný a od začátku jsme hráli rychlou házenou. Za hosty nastoupila jejich hvězda z 1.ligy mladšího dorostu a člen repre výběru David Pavlišinec - nejlepší střelec DL. V prvních 5 minutách se soupeř držel na dostřel, ale iniciativa se držela na naší straně. Pak jsme ještě zpřesnili obranu a pokryli soupeřovy nahrávky do prostoru pivota a začalo snových 15 minut. Soupeř absolutně nestíhal náš pohyb a my tvrdě trestali jeho zaváhání. Ze stavu 5:4  jsme navýšili skóre na 19:9 a to bylo pro další vývoj zápasu rozhodující. Naše obrana dokázala pohybem pokrýt spoupeřovi hráče a ti začali dělat chyby ve zpracování přihrávek. Pak se připojil famózní brankář Prášek a útočící duo Černík - Čermák ztrhlo ostatní. Soupeř nenašel na naši hru protizbraň, když pokryl naše spojky hrála naše křídla Benda a Štefan. Tento náš tlak vydržel až do poločasu.  Nutno říci, že se nám dařila hra v přesilovkách a tentokráte jsme neměli ztráty míče a technické chyby jako v předešlých zápasech. Ikdyž jsme prostřídali obraz hry to výrazně nezměnilo a to bylo strašně důležité pro další vývoj.

Druhý poločas se již jen dohrával. Pohlídali jsme si nástup soupeře do poločasu a pak si hlídali náskok. Tempo z naší strany nebylo tak vysoké jak v první půli, ale náskok jsme si pohlídali. Výkon hráče hostí Pavlišince na všechno nestačil. Naši hráči fungovali jako tým, bylo vidět, že kdokoli nastoupil splnil očekávání. Svůj jeden z nejlepších zápasů zahrál na pivotovi Martin Cabejšek. Tým chytl správnou fazónu, všichni dřeli  a doufáme, že na ni naváže na půdě věhlasného Baníku Karviná v následujícím kole po Velikonocích. První půle byla na úrovni první ligy.

sestava a branky:  Prášek - Cabejšek 3, Šudák 1, Čermák 9, Benda 6, Ondrášek 1, Dufek 2, Štefan 5,  Hlucháň 1, Černý, Černík 8, Vaněk, Sýs J. 1.