Tým Litovle nás vyškolil z efektivity a vyhrál zaslouženě

Ztráty míče a nízká produktivita v útoku nás připravily o lepší výsledek

mld:   SK Kuřim - Tatran Litovel  25:34 (12:18)

Začátek zápasu nám tradičně nevyšel - prvních pět útoků = 4 ztracené míče = 4 obdržené branky z rychlých protiútoků a jedna mdlá střela. Soupeř nás dokonale proškolil v produktivitě a v prvních 5 minutách jsme prohrávali 1:5. Pak jsme přestali tolik ztrácet míče a díky dobré obraně jsme se ve 12 . minutě dotáhli na rozdíl 2 branek.  Pak přišly ztráty a pasáž, kdy exceloval brankář hostů.  Soupeř postupně odskočil ve 22. minutě na rozdíl 7:14 a dát pouze 7 branek za 22 . minut bylo opravdu málo. Nízká produktivita v útočné fázi se promítla na rozdíl ve skóre.  V 15.minutě jsme protočili kompletní sestavu a dali příležitost mladším klukům, aby ukázali co v nich je.  V posledních 5 minutách jsme se zlepšili a vyhráli je 5:4.

V poločase jsme přeskupili trochu sestavu a nasadili zahajovací formaci. Věřili jsme, že se zlepšíme a stav zkorigujeme. Obrana skutečně fungovala. Bohužel jsme opět v pvních 3 minutách ztratili 3 míče na polovině hřiště a následovalo absolutně zbytečné vyloučení za zabránění v rozehrávce.  Soupeř za prvních 10. minut navýšil rozdíl ve skóre na 10 branek. Od 41. do 45. minuty přišla naše nejlepší pasáž utkání. Ubránili jsme hned několik útoků po sobě a našli jsme tempo hry, kdy naše rychlé protiútoky byly smrtící.  Bohužel tato pasáž vydržela pouze 5 minut - soupeř si vzal time-out a naši aktivitu zastavil. My jsme opět prostřídali kompletní sestavu. Do konce utkání se už hrála vyrovnaná házená a my jsme udrželi vyrovnanou hru až do konce. Pravda je, že v řadách soupeře se hlavně prosazovali prvoligoví hráči hrající i za HAOLK.  My jsme se o lepší výsledek opět připravili ztrátami míče a slabou aktivitou v útoku. Tentokrát naši brankáři neměli tak jisté zákroky jako brankář soupeře, který nás hlavně v první půli vychytal.  Pozitivní byla neskutečná divácká kulisa, kdy na utkání přišly rodiče a halou se ozývalo řinčení bubnů.

sestava a branky:  Vilímek, Wismek - Eremiáš 5, Tamborlani 2, Němeček 2, Ondrášek 2, Kourek 1, Vališ 1, Veselý 1, Hlucháň 2, Krejčí 3, Kolář, Jelínek 3, Kolařík 3.