Smolná porážka o jedinou branku s lídrem soutěže

Divácky atraktivní zápas proti lídrovi tabulky byl napínavý se smolným koncem pro kuřimské holky.

Neděle 24. 9. 2023, II. liga starších dorostenek

SK Kuřim – SK Žeravice 26:27 (12:12)

Nedělní zápas starších dorostenek s SK Žeravicemi byl dramatický do posledních vteřin. Kuřimským holkám se na domácím hřišti nakonec vybojovat body nepovedlo, přestože měly velmi blízko k tomu, aby získaly skalp lídra soutěže.

Kuřimské holky začaly velmi dobře a v 5. minutě na favoritem vedly 3:1. V 9. minutě sice Žeravice poprvé vyrovnaly na 4:4, ale do vedení je domácí tým nepustil a znovu si získal až tříbrankové vedení. Ještě v 27. minutě Kuřim vedla 12:10, ale těsně před pauzou Žeravice využili přesilovku a dvěma brankami srovnaly skóre na poločasových 12:12.

Na začátku druhé půle se znovu zadařilo kuřimskému družstvu držet si nad soupeřem náskok o dvě až tři branky a zápas směřovalo k překvapivému úspěchu. Od 40. minuty se ale Žeravice brakově dotáhly a dalších deset minut se skóre vyrovnalo a tahalo o jednu branku. Poprvé se hosté z Žeravic dostaly do vedení paradoxně v oslabení v 52. minutě a v 54. minutě odskočily na 23:25. Domácí trenér Vojta Souček si vzal oddechový čas, po kterém se kuřimské holky znovu herně zvedly. Soupeř se nechal dvakrát vyloučením oslabit a v 56. minutě bylo zase srovnáno na 25:25. O vítězi bylo rozhodnuto až závěrečnou střelou v poslední minutě zápasu, kdy soupeřky získaly o jednu rozhodující branku navíc. Domácí házenkářky měly ještě 20 vteřin po timeoutu na poslední útok, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

Sestava a branky Kuřimi: Važanová Kristína , Juránková Petra - Hacarová Adriana 6/1, Klusáková Vanesa, Odehnalová Iva, Timková Nela 3, Sedláčková Kateřina 5, Ciencialová Kristýna 2, Janíková Magdaléna 5/3, Dvořáčková Alena, Kolářová Nela a Brustmannová Adéla 5.