Pohodová výhra dorostenek v Újezdě

Na první výhru letošní sezóny si starší dorostenky musely počkat až do třetího kola, když o výhře rozhodly ve druhém poločase.

3. kolo II. ligy starších dorostenek (1. 10. 2023)

Sokol Újezd u Brna – SK Kuřim 21:33 (11:17)

Zápas se odehrál v nové sportovní hale, kterou v září v Újezdu u Brna otevírali. Stále byla cítit novotou a pro domácí tým je velkým povzbuzením do budoucna.

Skóre otevřely domácí hráčky, ale to bylo naposledy, co vedly. Pak si vedení vzaly třemi brankami na svou stranu hostující házenkářky z Kuřimi. První třetina zápasu byla však stále poměrně vyrovnaná, když v 19. minutě byl stav pouze 8:9. Teprve v závěru první půle Kuřim odskočila do uklidňujícího vedení o šest branek.

Druhý poločas začaly kuřimské holky třemi vyloučeními. To přineslo komplikace v podobě obdržených branek, a tím červenočerný tým nabídl domácím znovu čuchnout si k naději na vyrovnání. V 40. minutě tak bylo skóre 16:18 a vypadalo to chvíli na možné problémy. Pak se ale obraz změnil a naše dorostenky znovu zlepšily hru: "Byla to dosud nejlepší pasáž sezóny. Holky začaly více běhat a přidaly na bojovnosti. Vytáhli jsme obranu a začali více tlačit na rozehrávku soupeřek, což nám pomohlo získat spoustu míčů a zakončovat z rychlých protiútoků," osvětluje trenér Vojta Souček. Dalších deset minut tak napadla série dvanácti branek (až na jednu výjimku) pouze do domácí sítě. Kuřim tak získala pohodové vedení 17:30. Bylo vymalováno. Posledních deset minut se rozhodnutý zápas už jen dohrával. "Za mne jsem byl spokojen s výhrou a se zlepšením, které naše holky předvedly v průběhu zápasu. Až v tomto zápase jsme konečně neměli žádné velké mezery v sestavě, přestože některé holky ještě nebyly úplně v kondici po předchozí nemoci nebo návratu po zranění," dovává Souček.