Starší dorostenky nestačily na VelMez

1. kolo II. ligy starších dorostenek / 17. 9. 2023

SK Kuřim - Sokol Velké Meziříčí 20:31 (12:16)

V letošní sezóně má kuřimská házená v soutěžích zastoupeny všechny myslitelné mládežnické kategorie, protože poprvé obsazuje také kategorii starších dorostenek. Do zápasu prvního kola moravské druhé ligy starších dorostenek nastoupila kuřimská děvčata proti Velkému Meziříčí. Na Velmezanky si po vydařené letní přípravě naše děvčata věřila, že je dokáže potrápit.

Soupeřky z Vysočiny ale od začátku předváděly rychlejší házenou, byly pohyblivější a po deseti minutách hry vedly 3:7 a postupně navyšovaly náskok až na 9:15. Pak přišla série branek domácích holek, které stáhly náskok na 12:15, ale pak nevyužila Kuřim sedmičku a na druhé straně naopak před koncem poločasu sedmičku Velmez využil. Do šaten se šlo za stavu 12:16.

Po přestávce hráčky Velkého Meziříčí sérií branek jasně strhly zápas na svou stranu, když jim vycházela spolupráce spojek s pivotmankou, což kuřimská obrana nedokázala ubránit a bylo prakticky po zápase. Naše holky naopak pokračovaly v lehkovážném zahazování šancí a dalších sedmiček. Střelecky se nejvíce dařilo Nele Timková a Kačce Sedláčkové. Naše děvčata nesehrála úplně špatné utkání, ale rozhodně mají na mnohem lepší výkon.