A-tým žaček doma bez porážky, B-tým také bodoval

V domácí hale měly možnost sehrát mladší žačky další turnaj JM ligy a před zraky fandících rodičů oba kuřimské týmy bojovaly.  Bodovým ziskem přispěly do tabulky soutěže, když A-tým přes velké herní výpadky ze čtyř zápasů ani jeden neprohrál, zatímco B-tým složený převážně z minižaček celkově sehrál opravdu pěkný turnaj.

Zápasový program kola zahájila páteční předehrávka kuřimského derby mezi áčkem v červených dresech (ročník 2011) a béčkem v bílých (holky narozené 2012/2013). Do zápasu mnohem lépe vstoupily mladší holky, které se po zásluze ujaly vedení 3:0. Teprve kuriózní branka Marušky Kundratové až od autové čáry z pravého křídla odčarovala střeleckou nemohoucnost červeného týmu, který ještě do přestávky zápas šňůrou pěti branek otočil na 5:3.

Po pauze naordinovali trenéři holkám celoplošnou osobní obranu, a tak se rozjel velký brankostroj, který ještě podpořila vyloučení a sedmičky nařízené proti strarším holkám. U starších se pak rozjela mašina Kačka Vrbková, u mladších táhla skóre Natka Dvořáčková. Závěr zápasu byl poměrně napínavý, protože mladším holkám se povedlo dvě minuty před koncem Terezkou Procházkovou snížit na rozdíl jediné branky. V závěru se ale třikrát prosadil červený tým starších holek, když rozhodující branky vstřelila na pivotu neomylná Klára Kadlecová, které tak odmítla šance mladších kamarádek na překvapivý výsledek.

Z pátku na sobotu se kuřimská Kuřátka jen jednou vyspala a na stejném místě se sešla znovu. Nejprve ovšem v šatně překvapila a pořádně pogratulovala k narozeninám Marušce Kundratové. Z krátké balónkové párty se pak děvčata posunula rovnou na předzápasovou rozcvičku. Vůbec první soutěžní turnaj sehrála Laura Jenišová.

Sobotní zápasový program zahájily kuřimské házenkářky proti Vanglu. A-tým Kuřimi v prvním zápase nehrál dobře, ale chyby holky kupily ve velkém množství na obou stranách, takže po většinu zápasu si Kuřim v nehezkém zápase udržovala těsné vedení. O konečné remíze 7:7 rozhodla vyrovnávací branka Ivančic až necelou půl minuty před koncem, na kterou už nezbyl čas odpovědět. Béčko proti stejnému soupeři sehrálo o poznání lepší zápas, na který se dalo koukat. Nejvíce se dařilo Natce Dvořáčkové, která v tomto zápase zazářila. Nakonec ale mladším holkám chybělo štěstí a podlehly o jedinou branku, když v posledních vteřinách střelu bojovnice Lucky Šimáčkové z křídla brankářka Ivančic vychytala.

Proti rezervnímu týmu Bohunic se projevovala fyzická převaha urostlých holek našeho A-týmu. Spojky se konečně rozpohybovaly do vyšších obrátek, začaly více střílet ze správného výchozího postavení a v rychlém náběhu. Dobře fungovala také aktivita křídel. Družstvo starších tak bezpečně vyhrálo. Velmi dobrý výkon podalo také béčko, které proti stejně starým holkám mělo zápas také od začátku pevně pod kontrolou. Skóre hezkou kličkou na křídle otevřela Charlotte Absolonová. Když vstřelila svoji vůbec první branku na pivotu Helenka Indrová, vedly kuřimské holky už 6:2. V dobrém výkonu holky pokračovaly také po přestávce. Nezbrzdilo je ani odstoupení dobře hrající Jolanky Novotné, která se srazila se soupeřkou. Ultimátní branku překvapivou ránou až od půlicí čáry dala Natka Dvořáčková. Zápas zakončila krásná branka čiperné Zuzky Pachlopníkové.

Posledním soupeřem byl Měnín, proti kterému A-tým Kuřimi předvedl dva poločasy zcela rozdílných výkonů. V prvním poločase kuřimské holky svého soupeře přehrávaly, potěšily několika hezkými souhrami nebo nahrávkami do pivota. V poločase vedly 6:4, ale náskok mohl být klidně vyšší, když několik střel z vyložených pozic zůstalo po faulech neproměněno. Vypadalo to, že nad soupeřkami mají převahu a že výhru mají v kapse. Po přestávce ale samy Měníňačky posadily znovu na koně, když začaly kupit množství technických chyb (kroky, přešlapy, dabl) a přidaly fůru špatných nahrávek. V druhé půlce tak propadly z výšin do herní temnoty a za 12 minut nedaly ani jeden gól. Pouze díky velmi spolehlivé brankářce Kristýně Sladké uhájily remízu, která po nadějném vývoji první půle měla hořkost zklamání. Nakonec lze ale holky z áčka pochválit, jak v tomto kole zvládly všechny zápasy bez porážky, zatímco holky z béčka ukázaly, že se ve velké házené zlepšují.

Sestava a branky Kuřimi:

V bráně nastupovaly brankářky Kristýna Sladká a Johanka Svídová. Do pole nastupovaly Eliška Nováková 3 branky, Marie Kundratová 1, Charlotte Absolonová 4, Vrbková Kateřina 19, Klára Kadlecová 5, Hana Kadlecová 5, Laura Štenglová, Karolína Hloušková, Magdalena Červená 3, Kateřina Nedomová 5, Natálie Dvořáčková 13, Jolana Novotná 8, Tereza Procházková 5, Amálie Hejlová, Zuzana Pachlopníková 4, Aneta Šášková 3, Lucie Šimáčková 2, Helena Indrová 1, Monika Mifková 1, Laura Jenišová a Veronika Váňová.