Úspěšná generálka na desetiboj s Velkým Meziříčím

K přátelskému zápasu do kuřimské haly zavítalo v pátek 22. 3. 2024 družstvo mladších žaček Sokola Velké Meziříčí. V letošní sezóně se tak stalo už na podzim. Tentokráte mělo střetnutí charakter přípravy na házenkářský desetiboj, který o víkendu oba týmy čekal v jejich regionálních kvalifikacích.

Duel vzaly holky vážně už od přípravy v šatně, když využily bojové barvičky na obličejíky. Trenéři Kuřimi měli do hry připraveny 3 kompletní šestice na střídání. Nejprve se hrála 15 minut osobní obrana, kde byla kuřimská děvčata podrobena přísnému srovnání. Pohybem nestíhaly soupeřky, nezvládaly rychlý obrat hry při ztrátě míče a velmi rychle jasně prohrávaly. Nakonec se skóre osobky zastavilo na porážce 5:15.

Pak následovala na 30 minut normální hra, kde se karta obrátila a najednou dominovaly kuřimské hráčky, zejména první dvě šestky si při svých pětiminutových střídáních hezky procházely obranou soupeře. Dařilo se zejména všem křídlům, Hance, Zuzce a Lotce. Spojky potěšily nahrávkami na pivota. Ve třetí šestce se odvážně prosazovala na spojce hrající Lucka Šimáčková. Výsledek zápasu byl nakonec 17:10 pro Kuřim.

Třetí část obstaraly shot-outy. V nich velkou roli sehrála Kristýna Sladká, která byla velkou oporou týmu díky bezchybným přihrávkám až na devítku soupeře. Hned čtyři hráčky Kuřimi tak vstřelily branku za dva body (Maruška, Klárka, Magda, Lucka) a Kuřátka vyhrála na "nájezdy" nakonec 14:5. Byla to velmi dobrá příprava na sobotní kvalifikaci, kde se ovšem postavíme nejsilnějším týmům Olomouckého a Jihomoravského kraje.

Sestava Kuřimi:

Kristýna Sladká v bráně, první šestka Hana Kadlecová 3 branky, Katka Vrbková 1, Jolana Novotná 1, Klára Kadlecová 2, Natka Dvořáčková 1, Zuzka Pachlopníková 2. Druhá šestka Charlotte Absolonová 2, Eliška Nováková 2, Aneta Šášková 2, Magdalena Červená 2, Katka Nedomová 3, Marie Kundratová 2. Třetí sestavu tvořily Monika Mifková 1, Tereza Procházková 1, Lucka Šimáčková 5, Helena Indrová, Anička Rašovská, Laura Štenglová a Laura Jenišová.