A-tým Kuřimi začal vysokou výhrou nad Telnicí

Kuřimský A-tým mužů vstoupil do nové sezóny druhé ligy mužů až překvapivě pohodlnou výhrou nad soupeřem z Telnice.

1. kolo II. ligy mužů / 17. 9. 2023

SK Kuřim – Sokol Telnice 31:19 (15:8)

Před utkáním měli domácí ze soupeře zdravý respekt. Vloni se Kuřim právě s Telnicí přetahovala o druhé místo druholigové tabulky. Také letos jej v prvním kole Českého poháru porazila až po tuhém boji 36:32. Navíc do zápasu nemohly nastoupit mladé střelecké naděje, Pavel Kocman a Martin Hirš, které jsou uvolněny na střídavý start formou hostování do vyšší soutěže v Brně. Naopak do zápasu se mohl zapojit pivotman Jirka Mikel, který podobně hostuje zase v prvoligovém Zlíně. Hosté se ujali vedení 0:2 a prvních pět minut byl zápas vyrovnaný (3:3). Komplikací bylo velmi brzké zranění levoruké spojky Richarda Janečka. Pak ale začala výborně pracovat obrana, kterou Kuřimáci pod vedením trenéra Radima Pernického na tréninku pilují v novém systému. Skvěle se navíc dařilo brankářům Vojtovi Pokornému a Ondrovi Buňkovi. Výsledkem byl ve dvacáté minutě náskok už 12:4 a hra hostů se vlivem nepříznivého vývoje rozpadla. Dobře do sestavy zapadly také nové posily, mladé pušky z Bohunic, Robert Chytrý a Jakub Švejda. Ve druhém poločase kuřimská mašina pokračovala ve svém střeleckém představení a v 49. minutě bylo už o osudu utkání rozhodnuto, když na ukazateli skóre svítilo skóre 29:13. Zbytek zápasu byl prostor na pohodové dohrání zápasu a prostřídání celé lavičky.