Kuřim otáčela s Hustopečemi na těsnou výhru

Kuřimský A-tým mužů zvládl dramatickou bitvu ve druhém kole v Hustopečích a připsal si další výhru do druholigové tabulky.

2. kolo II. ligy mužů / 24. 9. 2023

Legata Hustopeče - SK Kuřim 24:25 (8:9)

Prvních dvacet minut zápasu tahali hosté z Kuřimi za kratší konec a v 20. minutě prohrávali 7:4. Pak však našim pomohl timeout trenéra Radima Pernického. Změna hry hostů pak reflektovala také do změny vývoje utkání, když se obraz hry otočil a Kuřim pětibrankovou šňůrou překlopila vedení na svou stranu na 7:9. Do pauzy se domácí Hustopeče dostaly brankou znovu na kontakt jedné branky.

Podobný průběh měl také druhý poločas. Domácí ho opět začali lépe a odskočili do tříbrankového vedení, ale v průběhu poločasu se znovu kuřimská mašina rozjela a zápas otáčela do dvoubrankového vedení. Stav 22:24 svítil na ukazateli čtyři minuty před koncem a vedení už Kuřim udržela také v nervózním závěru, přestože v poslední minutě domácí ještě stáhli na rozdíl jediné branky. Devíti brankami pomohl k výhře na spojce hrající Pavel Chýlek.

"Zápas nebyl z naší strany příliš povedený. Za obrat vděčíme především výkonům v bráně. Výhru jsme uhájili díky troše štěstí v závěru. Příště musíme hrát rozhodně lépe," poznamenal k výsledku trenér Radim Pernický.