Kuřimští přehráli Prostějov o osm branek

A-tým mužů se postaral před domácím publikem o přesvdčivou výhru nad Prostějovem a po 3. kolech zůstává bez ztráty bodu.

3. kolo II. ligy mužů / 1. 10. 2023

SK Kuřim - Sokol Prostějov 31:23 (13:10)

Soupeř přijel v oslabneé sestavě, a tak Kuřim chtěla rozhodnout utkání ve svůj prospěch, ale to se dlouho nedařilo. Utkání bylo ve znamení celkem 19 vyloučení na obou stranách, takže se přibližně polovina utkání hrála v nestandardním počtu. První dvacetiminutovka byla poměrně vyrovnaná. "Přizpůsobili jsme se hře soupeře, aniž bychom plnili námi nastavený systém, nefungovala nám obrana středního bloku a navíc jsme neproměňovali vyložené šance. Zahozené čtyři sedmičky jsou alarmující ukazatel," neskrýval nespokojenost s vývojem Radim Pernický, trenér Kuřimi. Domácí tým se dostal do náskoku 3 branek až před přestávkou a hned zkraje druhé půle, když využil přesilovky, utekl na rozdíl 15:10. Otěže zápasu už domácím tým nepustil a v dalším průběhu postupně náskok navyšoval na pohodové vítězství o osm branek. Velmi dobrý výkon předvedl v bráně Vojta Pokorný, který tým podržel několika zázračnými zákroky a pochvalu za velmi dobrý výkon od trenéra si tentokrát vysloužili také mladíci Václav Sýs a Robin Trojánek.