Starší žáci v IYHL

Úspěšné vykročení  starších žáků v mezinárodní lize

Zajímavý projekt této ligy, kterého se účastní mladí házenkáři z Kuřimi, Stockerau a Stupavy, měl první dějství v neděli 17.12. právě na Slovensku. Kluci jeli na turnaj s očekáváním, co méně známí soupeři předvedou. I přes zranění a nemoci si vedli starší žáci Kuřimi znamenitě. Proti fyzicky zdatným Slovákům jsme vyrukovali s precizní obranou 3:3 a rychlé smrtící protiútoky zápas rozhodly. Vyhráli jsme zaslouženě 29:25.

V následujícím zápase se Stockerau to byl především boj s únavou (hrálo se 2x25 minut s přestávkou 3 minuty) a s jediným střelcem soupeře. K vítězství 36:31 jsme se prostě prostříleli. Je vidět, že když kluci hrají co mají a chtějí, mohou hrát s každým.

Poprvé s námi hrál Oleg a všichni kluci předvedli obětavý a velmi dobrý výkon. Poodkryli potenciál, který je příslibem do budoucna. Zápas je bavil a to je to nej.  Za zmínku stojí i zdařilá transformace Davida Veselého z křídla na spojku.