Bavíme se házenou

Házená působí v Kuřimi téměř 80 let. V současnosti patří mezi největší oddíly na Jižní Moravě a mezi nejúspěšnější oddíly v práci s mládeží. Má okolo 300 členů a každoročně 10 až 12 družstev přihlášených do celostátních soutěží pod Českým svazem házené.

Družstvo mužů hraje druhou ligu, nejvyšší soutěž z kuřimských kolektivních sportů. V roce 2014 oddíl po dvacetileté odmlce obnovil vedle chlapeckých složek také dívčí házenou. Dorostenci a dorostenky hrají druholigové soutěže. Mládežnická družstva působí v krajských soutěžích.

Kromě soutěží ČSH a řady mládežnických turnajů organizuje oddíl Kuřimskou školní ligu pro děti z desítky základních škol z Kuřimi a okolních obcí, pořádá sportovní a dětské dny, letní tábory pro žákovskou kategorii nebo festival Handec Fest.