Kuřimská školní liga

Město Kuřim organizuje největší regionální školní ligu miniházené na Moravě s podporou Českého svazu házené a oddílu házené Sportovního klubu Kuřim.  Několik stovek dětí nachází radost z této populární míčové hry v prostorách moderní sportovní haly v Kuřimi.   

Tradice od roku 2011

První ročník Kuřimské školní ligy začal v roce 2011. Jeho prvními účastníky byly ZŠ Kuřim Tyršova, ZŠ Kuřim Jungmannova, ZŠ Lipůvka, ZŠ Drásov a ZŠ Čebín. K získání základních škol z Drásova a Lipůvky předcházely náborové přednášky, kde zakladatel školní ligy Zdeněk Dupal ve sborovnách představoval projekt miniházené. Začínalo se s 16 družstvy ve dvou kategoriích 1. a 2. tříd a 3. a 4. tříd. Ve třetím ročníku přibyly školy z Tišnova a Lelekovic. Ve 4. ročníku se zapojila dokonce základní škola z Dolních Louček, vzdálených třicet kilometrů od Kuřimi. V roce 2018 se do soutěže připojila také brněnská ZŠ Husova. Nejlepší týmy pak postupovaly do meziregionální ligy, která svedla proti sobě družstva z Kuřimské školní ligy proti nejlepším týmům z kraje Vysočiny.

Všechny zápasy probíhaly dříve v kuřimské nafukovací hale, ale od září 2018 se všechny turnaje konají v nové kuřimské sportovní hale, kde lze hrát na 3 hřištích miniházené současně. „Děti školní ligu prožívají a těší se na každý turnaj. Školní liga má i velkou podporu města Kuřimi. Počet týmů byl díky dvěma hřištím v nafukovací hale limitován, ale nové podmínky dáli prostor nastartovat nový atraktivnější formát,“ hodnotil za organizátory Zdeněk Dupal.

Ročník 2022/2023 - děvčata v samostatné soutěži

Jako novinka ročníku 2018 - 2019 bylo rozšíření školní ligy o čistě dívčí týmy. Dívčí týmy postavily školy ZŠ Tyršova, ZŠ Lipůvka, ZŠ Husova Brno a ZŠ Dolní Loučky. Počet dívek zapojených do ligy rok od roku rostl a pořadatelé jsou rádi, že podařilo pro holky uspořádat samostatnou soutěž u ročníků 3. - 4. tříd. U menších dětí z 1. a 2. tříd zůstává kategorie smíšená (holky a kluci dohromady).

Ročník 2023/2024 - rekordní účast 27 družstev ve třech kategoriích 

Do Kuřimské školní ligy se nahlásilo 7 základních škol, jmenovitě ZŠ Kuřim Jungmannova, ZŠ Tyršova/Komenského, ZŠ Lipůvka, ZŠ Čebín, ZŠ Drásov, ZŠ Dolní Loučky a brněnská ZŠ Husova, které poskládaly celkem 27 družstev ve třech kategoriích. 

 

🤾🏻‍♂️ V kategorii 1.-2. třídy se zúčastnilo celkem 9 družstev (smíšených).

🤾🏻‍♂️ V kategorii 3.-4. třídy chlapců se zúčastnilo celkem 11 družstev.

🤾🏻‍♂️ V kategorii 3.-4. třídy dívek se zúčastnilo celkem 7 družstev.

 

 V pátek 24.5 proběhlo finálové kolo Kuřímské školní ligy, kterou pořádá SK Kuřim Handball ve spolupráci s městem Kuřim. V rámci tohoto kola byly dohrány poslední zápasy, které rozhodly o konečném pořadí letošního ročníku. Po odehrání turnaje samozřejmě proběhlo vyhlášení výsledků, děti dostaly diplomy, odměny a samozřejmě nesměla chybět sladká tečka nakonec.

 

Vyhlášení proběhlo za účasti místostarosty Kuřimi - pana Vodky, krajského manažera Jihomoravského svazu házené - pana Horáčka a hlavní organizátorky a osoby, bez které by tato akce vůbec nemohla fungovat - naší dlouholeté trenérky, Lenky Kristové.

Děkujeme dětem, učitelům, trenérům a fanouškům miniházené, kteří nám pomáhali a fandili a budeme se na vás těšit zase příště. 💪

Oceňujeme také pomoc mladších a starších žákyň oddílu házené SK Kuřim.

Za fotodokumentaci závěrečného kola děkujeme panu Vermouzkovi. 

📸 fotogalerii najdete na:

ŠKOLNÍ LIGA - FINÁLE

Konečné pořadí po všech 4 turnajích:

👉 1.-2. třídy

    1.   Čebín - Čebínci

    2.  Tyršova

    3.  Dolní Loučky

    4.  Jungmannova2

    5.  Lipůvka - Cvrčci

    6.  Husova - Rašínka2

    7.   Tišnov

    8.   Drásov - Lvíčata

    9.   Jungmannova 1

 👉 3.-4. třídy chlapci

     1.   Tyršova

     2.  Rašínka 5 - Husova

     3.  Lipůvka - Rychlá kuřata

     4.  Rašínka 4 - Husova

     5.  Jungmannova 4

     6.  Dolní Loučky - Klokani

     7.  Čebín - Čebíňáci

     8.  Jungmannova 3

     9.  Tišnov

     10.  Lipůvka - Střelci

     11.  Drásov - Orli

 👉 3.-4. třídy dívky

     1.   Husova – Rašínky

     2.  Drásov – Sovy

     3.  Jungmannova

     4.  Čebín - Čebíňačky

     5.  Lipůvka - Opičky

     6.  Dolní Loučky- Lentilky

     7.  Tišnov