Ferinova liga miniházené

Ferinova liga v miniházené je určena pro děti z kategorie minižactva, přípravky a žáky, kteří na škole sportují v programu Hodina tělocviku navíc (tzv. „kroužek házené“), kde v rámci času školních družin pravidelně spolupracují učitelé tělocviku s trenéry oddílu házené SK Kuřim.

Start nového ročníku

KDE? Sportovní hala Kuřim

KDY? Hracím dnem je každý poslední pátek v měsíci. Každý termín ve stejném čase - bližší informace u svého učitele nebo vedoucího.

3 důvody, proč přijít

1. Soutěž miniházené Ferinova liga je určená pro nejmenší adepty házené z přípravky a úplné začátečníky ze školních kroužků „Hodina tělocviku navíc“ (HTN). Je vhodným zpestřením sportovních her, do nichž se děti pod vedením učitelů a trenérů zapojují v rámci programu HTN, v nichž se soustředíme na všestranný pohybový rozvoj dětí.

2. Soutěž organizuje Sportovní klub Kuřim, oddíl házené ve spolupráci se ZŠ Jungmannova a ZŠ Tyršova. Z obou kuřimských základních škol jsou kluci a holky rozděleni do „zvířátkových“ týmů rozdělených do kategorií podle věku. Starší děti fandí mladším a naopak. Díky tomu máme vyzkoušeno, že i nejmenší děti hra baví.

3. Hracím dnem Ferinovy ligy je vždy pátek od 15.30 do 17.30 vždy 1x za měsíc od podzimu až do jara. Všechny zápasy se budou hrát v nafukovací hale na stadionu, od jara pak v nové sportovní hale. Dáváme dětem možnost obléknout si dres a užít si opravdové sportovní utkání se svými vrstevníky. Získané emoce spojené s úspěchem ze zvládnutí své role v kolektivu spolu s cenami a medailemi jsou odměnou za vložené úsilí.

Jak se do turnajů přihlásit?

Přihlásit se můžete u vedoucího týmu minižáků p.Rainera email: rainer@vdtbd.cz  ; tel.: +420 777 769 349 nebo přímo přes formulář po jehož vyplnění budete kontaktováni https://forms.gle/tKLXtU2A6iidLMw2A 

Nebo prostě přijď v uvedený datum a čas na sportovní halu, sportovní oblečení a přezůvky s sebou ;-)

 

Začínáme od ledna zahajovacím dnem, kde se dětem budou věnovat trenéři, aby na házenkářském hřišti na stadionu měli možnost otestovat jejich dovednosti - driblování, skákání, střílení na branku a další. Výsledky testů pomohou trenérům rovnoměrně rozdělit (draftovat) děti do jednotlivých týmů. 

Vyvrcholením je slavnostní ukončení ligy s dětským moderovaným programem a živou kapelou, které proběhne před koncem školního roku v sále klubu Kotelna. S prázdnou neodejde nikdo, odměňujeme všechny děti, protože hlavním cílem nejsou góly, ale radost ze hry.