Telnice vyhrála v Kuřimi a muži dál čekají na další výhru

V rámci 6. kola 2. ligy JM přijela do kuřimské haly Telnice. Oba týmy měly doposud pouze jednu výhru, a tak se očekávala vyrovnaná bitva.

Začátek zápasu však kohoutům vůbec nevyšel. Rychle prohrávali rozdílem 6:12, a tak si trenér Pokorný musel vzít oddechový čas. Po timeoutu hráči Kuřimi přepnuli úplně na jiný rychlostní stupeň, začali pořádně bránit a do poločasu stáhli náskok soupeře alespoň na polovinu. Do šaten se tedy šlo za stavu 13:16.

Na začátku druhé půle byli kohouti stále na koni. Dařilo se především úderné dvojici na pravé straně, kde Pavel Chýlek zaznamenal 9 gólů a Patrik Šudák přidal 5 branek. Postupem času však domácím začali docházet síly. Jejich rychlost už nebyla tak blesková, jejich síla už nebyla tak drtivá a jejich bojovnost tak zarputilá. Telnice naopak zpřesnila svoji hru a v rozhodujících momentech její hráči prokázali větší odvahu podstupovat souboje jeden na jednoho, ze kterých pramenily téměř vždy zákroky na sedmimetrové hody.

V neděli nás čeká výjezd do Prostějova, kde už jsme letos uspěli v ČP. Snad navážeme na poslední výkon v tamní hale a odvezeme si domů dva body.

Sestava a branky:  Vojtěch Pokorný, Tomáš Vystavěl – Jan Kopřiva, Pavel Chýlek 9, Lukáš Popelka 1/1, Jiří Mikel 2, Jan Šustek 2, Patrik Šudák 5, Vojtěch Souček, Tomáš Kalousek 3, Jakub Horák, Ondřej Navrátil 1, Jakub Křivánek 1, Jakub Kudla 3, Michal Dlapa.