Příběh 9 nadšenců pro házenou, který se změnil v nečekaný úspěch

9 statečných žijících pro házenou vytvořilo společné družstvo a zažilo velký úspěch na turnaji PHC 2022. 

9 kluků, kteří odevzdávají maximum pro házenou, vytvořilo svůj vlastní tým pouze pro mezinárodní turnaj v Praze. Všichni jsou členové prvoligového dorostu SKKP Brno, který se nepřihlásil na tento turnaj. Proto si parta kluků, kteří házenou žijí, rozhodla složit na starovné a přihlásit se pod neutrálním názvem SH Brno ("Sokol Házená") do prestižního turnaje. Kluci si nic neslibovali a nekladli si nějaké cíle,  jen si jeli zahrát kvalitní házenou, když jinak nemohli. 

Tým vytvořilo 5 hráčů z Kuřimi, 3 hráči z Bohunic a jeden z  Juliánova, a tak hráli ve složení: M. Hirš, J. Mušálek, O. Buňka, O. Pazourek, P. Kocman (všichni Kuřim), O. Huska a D. Huska, R. Chytrý (všichni Bohunice) a R. Janeček (Juliánov). 

Od prvního zápasu se začalo odvíjet překvapení celého turnaje, kde parta šikovných kluků začala vyhrávat jeden zápas za druhým. A světe div se - dostala se do semifinále v nejstarší kategorii dorostu ročníku 2003-2004. Tým prošel naprosto suveréně přes zápasy ve skupině a osmifinále a čtvrtfinále až do semifinále, kde po těžkém boji kluci proháli o 3 branky a v hektickém zápase o třetí místo prohráli pouze o branku, kterou tým obdržel 20 sekund před koncem. 

Jejich hra byla založená na kvalitní obraně a pestrém útoku, kde tým byl poskládám z kvalitních spojek, takže hrozil střelami ze střední vzdálenosti, proskoky z brankoviště i pestrou hrou přes pivota a samozřejmě vše podpořené kvalitním brankářem, který tým podržel v kritických situacích. Dlužno dodat, že polovina kluků je ještě věkem mladších dorostenců. 

Výsledky ve skupině: SH Brno - HC Schoten (B) 24:4, MTV Stadeln (D) 26:10, Házená Mělník 25:13, Novling IF (DN) 15:12, Colmar HC (F) 19:8

Osmifinále: Tatran Litovel  18:10,  Nr. SoBY IF (DN) 20:7, čtvrtfinále: SG Narva Berlin (D) 16:13

Semifinále: SH Brno - Dobelle SS (LOT) 13:16 , o 3. místo SH Brno - TSV Friedberg (D) 14:15

Kluci zaslouží uznání za to, že sami se přihlásili na turnaj, a díky svému odhodlání, bojovnosti a nadšení pro sport a házenou zvlášť, dosáhli super výsledku, který ani sami nečekali. 

 -ZDUP-