V kvalifikaci na žákovskou ligu jsme těsně zůstali před branami postupu.

Omlazený tým v nejvyrovnanější skupině "smrti" v kvalifikaci na žákovskou ligu obstál se ctí.

Na kvalifikaci do celostání žákovské ligy jsme zajížděli do Velkého Meziříčí. Bohužel, los nám v tom moc nepřál a kromě domácích borců jsme do skupiny měli nalosovány týmy LOKO České Budějovice a Sokol Úvaly.  Naše taktika byla jasná: neprohrát velkým rozdílem s domácím týmem Velkého Meziříčí a následně uhrát výhry proti zbylým účastníkům.  Podle umístění v tabulkách oblastí jsme doufali, že soupeře přehrajeme, protože tyto týmy se zdály hratelné. Jenže výsledky v tabulkách jsou jedna věc a skutečnost druhá. Oba zbylé týmy přijely se silově vybavenými "chasníky" a naši borci, proti nim vypadali jako mladší žáci.  Nástup obou týmů do turnaje na nás zapůsobil a kluci přestali hned na začátku věřit v postup. V prvním zápase jsme cíl splnili prohra o 4 branky nám dávala šanci do dalších utkání. Bohužel tým Českých Budějovic nás fyzicky přehrál a v super zápase proti silným Úvalům jsme zjistili, že proti nim hrát jde a vybojovali jsme cenné vítězství. Naše skupina byla tak vyrovnaná, že žádný tým neměl plný počet bodů a z naší skupiny nakonec postoupil domácí tým, kterého hnalo snad 50 rodičů v hale.  Naši kluci navíc něchtěli nic podcenit v přípravě a absovlovali i dodatečný sobotní trénink.  Nutno říct, že tým Českých Budějovic do toho šel opravdu "na krev" a potrápil i domácí a uhrál s nimi remízu.

SK Kuřim - Sokol Velké Meziříčí 18:22 (9:16)

Na utkání s Velmezem (v této sezóně již 5. utkání díky lize Vysočiny) jsme se připravovali, aby jsme udrželi krok a naději na dobrý výsledek. Na začátku jsme našeho brankáře Jirku Němečka nasadili do útoku, aby bránil vysokého pivota domácích, na kterého jsme neměli adekvátního obránce. Tah sice vyšel, ale silné spojky domácích nás ničily střelbou ze střední vzdálenosti, kdy naši subtilní brankáři Procházka a Olšovský těžko zachytávali jejich pumelice. První poločas jsme prohráli o 7 branek a nic nenasvědčovalo obratu k lepšímu. Nicméně jsme udělali poslední krok a vrátili Jirku do branky, abychom eliminoval střely soupeře z dálky. Tento tah se ukázal rozhodující. Zatáhli jsme obranu, donutili soupeře k chybám a začali stahovat. Velmez na nás zkoušel hru bez brankáře 7 na 6, ale na tu jsme se nachystali. Tím se spíš soupeř dostal z tempa a my začali stahovat.  Nakonec jsme skóre stáhli na přijatelný rozdíl 4  branek a v závěru jsme se pokoušeli ještě snížit o 1 branku, ale to nám už nevyšlo. Nakonec dobrý výsledek a předvedená hra. O lepší výsledek nás připravilo něproměňování šancí zejména v první půli.  Super mazácký výkon předvedl  Michal Buzáš, který dal 5 mazáckých branek ze 7 m a Lucca Tamborlani, který byl na křídle neudržitelný sám dal 6 branek a minimálně 3 vyložené neproměnil. Kluci dřeli všichni a uhráli jsme co jsme potřebovali. Základní sestava soupeře hrála téměř bez střídání celý zápas a proto se náš výsledek cení. Kvalitu naší hry uznal i trenér soupeře.

Sestava a branky:  Olšovský, Procházka, Němeček 1 - Eremiáš 1, Uher, Buzáš 8/5, Veselý D., Vališ 1, Tamborlani 6, Štětka, Ježek 1, Kolář.

SK Kuřim - LOKO České Budějovice 16:25 (7:12)

Proti urostlým borcům Budějovic naši hráči působili zpočátku zakřiknutě. Měli jsme přílišný respekt  a prohrávali 6:1. Pak jsme zabrali, ubránili několik útoků a sami jsme se začali prosazaovat a v 10 min. bylo srovnáno 6:6. Soupeř vzal time a naši kluci dostali zpřesněné pokyny co mají hrát. Bohužel ,ani jeden útok to nezahráli a úplně se nám v tu dobu rozpadla organizace hry. Budějovičtí do toho šli jako kamikadze drony a naši borci přestali bránit.  Takže v posledních 8 minutách první půle nám odešla obrana a i útok, kdy jsme ztratili několik míčů po sobě.  Výsledkem těchto minut bylo skóre 6:1 pro soupeře. Do druhé půle jsme nastoupili v obdobném duchu a soupeř odskočil na 17:7.  V posledních minutách jsme se srovnali a dokázali se soupeřem držet krok. Nicméně tady přišel náš zkrat, kdy kluci nebyli plně koncentrovaní a nehráli to, co jim trenéři řekli. Tato prohra vlivem nekoncentrace a přílišného respektu způsobila, že postoupit by byl už zázrak. Soupeř byl opravdu fyzicky jinde oproti našim subtilním borcům.  Na utkání nás dojel posílit David Kolařík a z utkání odstoupil Šimon Kolář pro svalové zranění, kdy soupeř jako beranidlo ho při proskoku povalil.

Sestava a branky: Olšovský, Procházka, Němeček  - Eremiáš 1, Uher 2, Buzáš 5/1, Veselý D. 2, Vališ 3, Tamborlani 1, Štětka, Ježek , Kolář 1, Kolařík 1.

SK Kuřim - TJ Sokol Úvaly 21:19 (12:12)

Klukům jsme po předchozím zápase vyčinili, že hráli zakřiknutě a hlavně bez organizace hry a že se musí vrátit zpátky k naší hře a patřičně zkoncentrovat.  Soupeř měl v sestavě velice dobré, rychlé a fyzicky zdatné hráče., kteří byli rovnocenní domácím hráčům. Do začátku utkání jsme tentokrát vstoupili lépe. Soupeř náš neudolal a v tomto zápase měl svůj den náš brankář Jirka Němeček. Pochytal několik střel, my jsme ubránili počáteční tlak soupeře a zjistili jsme, že se s ním dá hrát. Ztrhla se nevídaná bitva doslova o každou branku. My jsme přišli o Šimona Koláře, který se zranil v předchozím zápase a už v tomto utkání nehrál.  Naše torzo bojovalo a řeklo si, že ten zápas nepustí. Urputný boj a vysoké tempo způsobilo, že nám začali fandit i naši soupeři - nejenom Velmez, ale i LOKO ČB, které cítilo, že naše výhra je může vrátit do hry o postup.  Soupeř šel do toho ve druhé půli hlava nehlava a ze stravu 14:14 otočil skóre na 14:17. Pak jsme ubránili několik útoků, rozehráli se v útoku i Michal Vališ s Adamem Eremiášem a Davidem Kolaříkem a najednou byl stav 18:18. Soupeř šel do toho na maximum. Jeho nejlepší spojka při bezhlavém proskoku špatně dopadla a skončila s dlahou na kotníku. Takže opravdu z naší strany super obětavost. V posledních 5 minutách jsme našli více sil a soupeře přehráli. Zrodil se po dramatu krásný výsledek 21:19. Kluci si alespoň jedno vítězství proti těžkým a fyzicky zdatnějším soupeřům zasloužili. Takže jsme se rozloučili slibným výkonem pro letošek se žákovskou ligou. Kluci získali cenné zkušenosti, které jim umožní se příští rok do celostátní ligy opět probojovat. Náš tým měl ve svém středu pouze 4 kluky 2008 a zbytek nováčků 2009. Bohužel jsme doplatili na nějaké nemoci a nastoupili s 9 hráči v poli a 3 brankáři.  Takže 9 statečných se rvalo proti plným lavičkám soupeřů.

Sestava a branky:  Olšovský, Procházka, Němeček  - Eremiáš 3, Uher 1, Buzáš 8/2, Veselý D. , Vališ 3, Tamborlani 2, Štětka, Ježek 1, Kolář , Kolařík 3.