Liga Vysočiny: omlazený tým sbíral zkušenosti

Náš omlazený tým proti fyzicky zdatnějším soupeřům sbíral zkušenosti

Na další turnaj ligy Vysočiny jsme zajížděli do Nového Veselí. Do sestavy jsme zařadili i 3 mladší žáky, Hoznu Kunce, Šimona Řeháka a Frantu Ríznera, aby se trochu "rozkoukali". Starší kluci jako Maty Veselý a Adam pomáhali v brance. Náš brankář Jirka Němeček měl volno a na poslední chvíli nedorazil zraněný Michal Buzáš. Alois Uher marodí se zlomenou rukou.

Do prvního utkání proti rezervě Nového Veselí  jsme nevstoupili zrovna povedeně. Kluci se ještě probouzeli, naše obrana byla bez pohybu a soupeř oproti prvnímu turnaji měl nové posily, které váhově a výškově převyšovaly naše subrilní borce. Výsledek po prvním poločase 8:2  byl toho důkazem. Ve druhé půli jsme se zlepšili výsledek nebyl už tak hrozivý. V zápase nehrál Adam a Maty byl v brance. Nejlíp se zápas povedl Šimonu Kolářovi.

V druhém zápase pomohl Matymu Olšovskému v bráně ještě Adam a kluci se chytli. Oba brankáři pochytali hodně střel a díky našim rychlým brejkům jsme soupeře v pohodě přehráli. Na klucích bylo vidět, že je hra baví. rezervě Velkého Meziříčí jsme nedali šanci ke zkorigování skóre. Mladší kluci si zahráli všichni. První branku za starší žáky vsítil Šimon Řehák.

Do třetího zápasu proti A-týmu Velkého Meziříčí jsme už nasadili do hry Adama a Matyho Veselého. Cílem bylo ověřit si nově nacvičené souhry. Tím, že kluci nastoupili hra měla lepší organizaci a bylo vidět mnoho pohledných akcí. Do 10. minuty první půle jsme drželi se soupeřem vyrovnaný krok. Pak soupeř pochopil, že takhle asi náhodou nevyhraje, takže využil našeho subtilního brnakáře a střílel pumelice z dálky do horních pater naší branky. Podstatou pro nás nebyla výhra, ale ověření co jsme si natrénovali a to se povedlo. Proti urostlým hráčům Velkého Meziříčí máme šanci pouze v plné sestavě.

Do posledního zápasu se Maty Veselý necítil do pole, tak jsme ho nechali jako pomoc v brance nadějnému Matymu Olšovskému. Proti technicky vyspělým a rychlým hráčům a-týmu Noveho Veselí jsme neměli šanci. Kluci měli problém se prosadit proti tvrdé obraně soupeře. Stínem jasného utkání byla nepotrestaná nečistá hra soupeře, kterou soupeř určitě neměl zapotřebí vzhledem k rozdílu skóre. Když se trenér Písařík ozval, ještě dostal 2 minuty.  Kluci dohrávali hodně otrávení. Pozitvním na utkání byla nebojácnost mladších žáků v sestavě, kdy Šimon Řehák nebojácně proskočil obranou soupeře a dal svůj druhý gól. Rozehrál se i Franta Rízner, který vstřelil svůj premiérový gól za starší žáky a hned proti týmu Nového Veselí, který bude patřit v této sezóně mezi TOP 5 celostátní žákovské ligy.  Bojovník Michal Vališ na všechno sám nestačil.

sestava a branky:  Olšovský, Veselý M. 9 - Kunc 3, Eremiáš 8, Veselý D. 2, Pánek, Rízner 1, Vítek, Vališ 14,  Tamborlani 1, Štětka, Svoboda 3, Kolář 7, Řehák 2, Kolařík 1.

výsledky SK Kuřim:  Nové Veselí B 8:17, Velké Meziříčí B 15:10, Velké Meziříčí A 18:25, Nové Veselí A 10:27