JUST IT CUP 2019

Část minižactva, která v příštím roce přejde do mladších žáků se začíná věnovat „velké“ házené. Začali jsme na předvánočních trénincích a první lednovou sobotu jsme rovnou vyjeli poměřit svoje schopnosti a dovednosti na turnaj do Velkého Meziříčí.

No a nevedli jsme si vůbec špatně.

Hrálo se na dva poločasy. První 6 minutový se hrála osobní obrana, druhý 14 minutový už klasická šestková házená.

První zápas jsme hráli s holkami z Velkého Meziříčí. Holky měli problém s naší vysunutou obranou, v podstatě se nedostaly ke střele. Vyhráli jsme s přehledem. 10:2

Druhý zápas s holky i z DDM Strážnice už byl vyrovnanější. Bylo vidět, že holky se na velkém hřišti pohybují déle než my. Dokonce byly k vidění i herní kombinace s překřížením. Nám ale opět fungovala obrana a holky musely střílet z dálky. V tomto zápase si bohužel vybral slabou chvilku náš brankář, který bývá jindy oporou a dostali jsme spoustu laciných gólu. Jednu chvíli byl stav 7:7. Nicméně  závěr zápasu jsme si pohlídali a vyhráli 11:7.

Na zápas s Velkým Meziříčím-šedí bychom nejraději zapomněli. Je sice fakt, že proti nám hráli kluci, kteří už pravidelně nastupují za mladší žáky v lize Vysočiny, ale porazili jsme se v podstatě sami. Do zápasu jsme nastoupili s obrovským respektem k soupeři a nešlo nám vůbec nic. Prohráli jsme vysoko 1:19.

Zápas s Kostelcem na Hané už byl jiný. Hrála se pohledná házená. Nám ale dělala problém obrana soupeře, hraná systémem 3-3, a našim klukům dlouho trvalo, než se přes ni prosadili. Prohráli jsme 7:11.

Poslední zápas s Velkým Meziříčím-červení jsme už měli pevně pod kontrolou a vyhráli jsme s přehledem 18:4

Tento turnaj byl pro nás velikou zkušeností a zážitkem.

Adam svými zákroky byl oporou v bráně, Míša B. táhnul kluky střelecky. Luca se na pivotu rval jako eskymácký pes. Benjamínek Honza postu střední spojky ujmul s velkým přehledem. Ostatní kluci si hrábli skoro až na dno fyzických sil. Celý turnaj jsme kvůli marodce odehráli v devíti.