Kuřimská školní liga předčasně ukončena

Regionální školní liga miniházené má tradici od roku 2011 a letos se jí účastnilo 22 týmů. Několik stovek dětí v tomto školním roce znovu našlo radost z této populární míčové hry. Kuřimská školní liga je však předčasně ukončena. Mezi děvčaty zvítězily brněnské Rašínky, mezi chlapci čtvrťáci z kuřimské Jungmannky a v kategorii 1. – 2. tříd se pozlatil tým ZŠ Jungmannova.

Z důvodu mimořádných epidemiologických opatření nebude již možné dokončit Kuřimskou školní ligu házené v plánovaném rozpisu, proto nezbývá jiná možnost, než soutěž předčasně ukončit.

V základní části stihly školní týmy odehrát tři čtvrtiny soutěže. V dubnu se měl v kuřimské sportovní hale odehrát hlavní finálový turnaj. Hrát se ale již nebude ani ve zbytku školního roku, proto soutěž je ukončena s aktuálním pořadím rozehrané soutěže.

Mezi dívkami vyhrály brněnské Rašínky

Kategorie dívek tak odehrála třicet zápasů. Nejlepší byly brněnské Rašínky ze ZŠ Husova. Z dvanácti zápasů ani jednou nezaváhaly a suverénně získali maximální počet 24 bodů s lichotivým skóre 166:62. Vítězný tým hrál v sestavě Amálie Kratochvilová, Beáta Mudráková, Laura Kohlíková, Ema Sapák, Marie Fialová a Anna Musalová.

Stříbrná skončila děvčata z kuřimské Jungmannky. Oranžové hráčky s bilancí osm výher a čtyř porážek získaly 16 bodů a měly aktivní skóre 101:84. Bronz uhrály obhájkyně prvenství z loňska, žluté holky z Tyršovky, které zůstaly jen o dva body zpět a měly pěkné skóre 118:82. I letos měly silný tým na to zabojovat o zlaté medaile, ale po předčasném ukončení soutěže se musí spokojit s hezkým třetím místem.

 

Výsledky kategorie 3. – 4. tříd dívek:

ZŠ Jungmanka Kuřim - ZŠ Tyršovka Kuřim 11:9, 8:6, 5:6

ZŠ Rašínky Brno - ZŠ Lipůvka Rebelky 13:5, 19:3, 15:3

ZŠ Tyršovka Kuřim - ZŠ Dolní Loučky Lentilky 5:4, 10:3, 9:5

ZŠ Rašínky Brno - ZŠ Jungmanka Kuřim 11:9, 13:9, 12:2

ZŠ Lipůvka Rebelky - ZŠ Dolní Loučky Lentilky 9:9, 6:10, 5:8

ZŠ Tyršovka Kuřim - ZŠ Rašínky Brno 10:11, 8:13, 4:15

ZŠ Jungmanka Kuřim - ZŠ Lipůvka Rebelky 8:5, 12:0, 9:6

ZŠ Dolní Loučky Lentilky - ZŠ Rašínky Brno 2:13, 3:17, 4:14

ZŠ Lipůvka Rebelky - ZŠ Tyršovka Kuřim 6:12, 5:14, 14:7

ZŠ Dolní Loučky Lentilky - ZŠ Jungmanka Kuřim 7:9, 6:12, 3:7

 

Konečné pořadí dívek 3. – 4. tříd:

1. ZŠ Brno Rašínky

2. ZŠ Kuřim Jungmanka

3. ZŠ Kuřim Tyršovka

4. ZŠ Dolní Loučky Lentilky

5. ZŠ Lipůvka Rebelky

 

U chlapců obhájila Jungmannka

Kategorie chlapců měla silné obsazení deseti družstev, přičemž na medailové pozice se nakonec srovnala tři kuřimská družstva. Nejlépe se dařilo čtvrťákům z Jungmannky, za nimiž zůstali těšně šikovní čtvrťáci z Tyršovky. Na třetí místo vyskočilo družstvo třeťáků z Jungmannky.

Vítězný tým hrál ve složení Chodil Patrik, Ossowski Petr, Krňávek Vojtěch, Veselý Matěj, Holý Lukáš, Bohdálek Šimon, Špička David a Štětka Jakub.

V kategorii nejmladších dětí z 1. - 2. ročníků vyhrála také Jungmannka před Čebínem a Dolními Loučkami. Družstvo vedené paní učitelkou Ivou Prokopcovou hrálo v sestavě Chodil Šimon, Barša Šimon, Šikulová Tereze, Kollarčík Matyáš, Zapletal Radim, Uher Edvard, Kadlecová Hana, Kadlecová Klára, Pavlík Ondřej a Morys Sebastian.

  

Konečné pořadí chlapců 3. - 4. tříd:

1. ZŠ Kuřim Jungmannova 4

2. ZŠ Kuřim Tyršova 4

3. ZŠ Kuřim Jungmannova 3

4. ZŠ Dolní Loučky Sokolíci

5. ZŠ Čebín Čebínci

6. ZŠ Drásov Mars

7. ZŠ Lipůvka Střelci

8. ZŠ Tyršova 3

9. ZŠ Dolní Loučky Brumíci

10. ZŠ Brno Rašíni

 

Konečné pořadí kategorie 1. - 2. tříd:

1. ZŠ Kuřim Jungmannova 2

2. ZŠ Čebín Čebínci

3. ZŠ Dolní Loučky Špendlíci

4. ZŠ Lipůvka Veverčáci

5. ZŠ Lipůvka Cvrčci

6. ZŠ Kuřim Komenda

7. ZŠ Brno Rašínata

8. ZŠ Drásov Soptíci

 

Příští ročník znovu začne na podzim s novým školním rokem a děti se již dnes mohou těšit na inovovaný herní model soutěže. Výjimečný bude navíc v tom, že půjde o jubilejní desátý ročník, protože první ročník Kuřimské školní ligy začal v roce 2011.

-pond-