Minižáci na turnaji v Sokolnicích

Tým minižáků vyrazil na svůj první letošní turnaj. A tak místo nedělního oběda kluci nastoupili v pravé poledne do mikrobusu, a hurá do Sokolnic. Protože naše minižactvo absolvovalo pouze pár tréninkových jednotek, dali trenéři svým svěřencům pokyn, aby se házenou hlavně dobře bavili. O to větší překvapení bylo konečné pořadí v turnaji.

První zápas nastoupil Kuřim proti výborně běhajícím klukům z Újezdu u Brna, což se ukázalo jako výborná taktika. Zápas skončil nelichotivým výsledkem 11:21. Ukázalo se, že tato prohra naše bojovníky nezlomila, ale naopak nakopla k lepším výkonům. To se ukázalo hned v dalším utkání, kde kuřimští svěřenci sehráli vyrovnané utkání se soupeřem Ivančice B. Tento zápas dotáhli kluci do vítězného konce s výsledkem 22:20. Po malé přestávce na občerstvení naběhli borci s elánem po předchozí výhře na domácího soupeře Sokolnice B. V tomto klání nepustili naši házenkáři ani na chvilku uzdu ze svých rukou a pohodlně zvítězili 19:13. Jen s malou pauzou mezi zápasy naběhli kuřimští Kohouti plní eufórie na dalšího soupeře, tentokrát Sokolnice A. Tento zápas byl velice vyrovnaný, ale kluci ho zvládli jako profíci. Zvítězili o jediný gól 18:17. V tuto chvíli už nikdo nepochyboval o dobře rozjeté mašině na výhry a nepřipouštěl v posledním zápase prohru. Ivančice A, což byl poslední soupeř, byla děvčata, která bohužel doplatila na svoji bázlivost, takže zápas skončil výhrou malých Kuřimáků 21:9. Celý tým po posledním zápase trochu zalitoval jediného zaváhání v prvním zápase, ale při přebírání poháru za druhé místo byli naši hrdinové šťastní a trenéři hrdí.

Střelecky se prosadili: Michal Buzáš 34, Matyáš Veselý 17, Michal Vališ 15, David Veselý 8, Adam Eremiáš 7, Lukáš Kráčman 6, Jáchym Broža 4. Jediným komu se střelecky nedařilo byl Jakub Štětka. Pochvalu za bojovnost si ale zaslouží. V brance nás jako vždy skvěle držel Adam Eremiáš.

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout zde: https://www.zonerama.com/kunec/Album/4636666