Začíná Kuřimská školní liga miniházené

Město Kuřim každoročně organizuje regionální školní ligu miniházené s podporou Českého svazu házené a oddílu házené Sportovního klubu Kuřim. Několik stovek dětí tak nachází radost z této míčové hry. Formát soutěže pro ročník 2019 - 2020 zůstává stále stejný, hracím dnem zůstává pátek dopoledne. První termín je 22. listopadu a soutěž pak každoročně vrcholí finálovým turnajem na jaře.

První ročník Kuřimské školní ligy začal v roce 2011. Jeho prvními účastníky byly ZŠ Kuřim Tyršova, ZŠ Kuřim Jungmannova, ZŠ Komenského, ZŠ Lipůvka, ZŠ Drásov a ZŠ Čebín. Ve třetím ročníku přibyly školy z Tišnova a Lelekovic. Ve 4. ročníku se zapojila základní škola z Dolních Louček a v roce 2018 se do soutěže připojila také brněnská ZŠ Husova. Nejlepší týmy pak postupovaly do meziregionální ligy, která svedla proti sobě družstva z Kuřimské školní ligy proti nejlepším týmům z kraje Vysočiny.

Všechny zápasy probíhaly dříve v kuřimské nafukovací hale, ale od září 2018 se všechny turnaje konají v nové kuřimské sportovní hale, kde lze hrát na 3 hřištích miniházené současně. Jako novinka ročníku 2018 - 2019 bylo rozšíření školní ligy o čistě dívčí týmy. Dívčí týmy postavily školy ZŠ Tyršova, ZŠ Lipůvka, ZŠ Husova Brno a ZŠ Dolní Loučky, letos se k nim připojí také ZŠ Jungmannova. Počet dívek zapojených do ligy rok od roku rostl a pořadatelé jsou rádi, že podařilo pro holky uspořádat samostatnou soutěž u ročníků 3. - 4. tříd. U menších dětí z 1. a 2. tříd zůstává kategorie smíšená (holky a kluci dohromady).

Prvním kolem zahajuje ročník 2019 - 2020 již 22. listopadu od 8 hodin ve sportovní hale. Obhajovat prvenství z posledních dvou ročníků budou čtvrťáci kuřimské ZŠ Jungmannova a mezi děvčaty zase kuřimská ZŠ Tyršova. Celkem se bude letos účastnit 22 družstev.

-pond-