Dorostenci zahájili sezónu soustředěním ve Velkém Meziříčí

Týmy dorostenců zahájili přípravu na nadcházející sezónu v tradiční baště házené ve Velkém  Meziříčí. 

Pod vedením trenérů Zdeňka Dupala a Ivana Minaříka zahájilo přípravu 19 hráčů z celkem 25 členného kádru pro nadcházející sezónu. Aby si kluci všichni dostatečně zahráli přihlásil klub pro nacházející sezónu oba týmy dorostu, jak mladšího tak staršího. 

První 3 dny soustředění byly opravdu pro hráče kruté, protože každý den byly na programu 4 tréninkové jednotky střídavě na venkovním  hříští a hale, doplněné o 2 tréninkové jednotky v místní posilovně vedené externí lektorkou.  Ve druhé části proběhly 3 přípravná utkání. Hlavním cílem bylo zlepšení obranné činnosti, která byla v minulé sezóně problém a kluky stmelit po týmové stránce. soustředění proběhlo ještě s týmem starších žáků. Oba cíle se povedly - první cíl zlepšená obrana byl náležitě otestován v přátelských utkáních a druhý cíl taky. Kluci vytvořili dobrou partu. 

Co se týče přípravných utkání - kluci nejprve nastoupili ve středu navečer proti týmu velkomeziříčských dorostenek a žen, kde si natrénovali součinnost jednotlivých obranných postů včetně přesunů proti dobře organizovanému útoku domácích hráček. Nechybělo nasazení a bojovnost, kluci se chtěli před holkama z Velmezu ukázat a předvedný výkon udělal trenérům radost. Hrálo se 4x15 min. a točili jsme pravidelně 2 sestavy hráčů. 

Následující den hned dopoledne tým nastoupil proti silnému týmu Telnice, který nedávno sestoupil z první ligy.  V týmu Telnice nastoupili  i noví hráči, kteří tvoří základní sestavu v prvoligovém dorostu KP Brno - Tobiáš Hrubša a čerstvý dorostenecký reprezentant Roman Jahoda.  Kluci si ověřili, že i proti takovému soupeři se dá hrát a naše obrana to vydržela a sehráli jsme vyrovnané utkání. Hrálo se 5x 15 min.

Odpoledne nás čekal ještě jeden oříšek a to prvoligový tým domácího Velké Meziříčí. V týmu je také byvalý dorostenecký reprezentant Uchytil dále někteří hráči co již první ligu hráli i v jiných týmech jako Robin Koudela a tým navíc doplnili kluci Velmezu hrající za prvoligový mladší dorost Nového Veselí. Hra Velmezu byla ještě o úroveň výše než u našeho dopoledního soupeře a na začátku nás Velmez zaskočil precizní obranou a po našcih ztrátách míče smrtícími rychlými útoky. Postupem času jsme si náročnému stylu přivykli a hra se srovnala. Užitečná zkušenost. Hrálo se 4 x 15 min.  Ve všech utkáních výborně zachytali naši oba brankáři Vaněrka a Vilímek a celý tým ukázal bojovnost a nasazení, což trenéry do další fáze přípravy potěšilo. Všichni kluci bez ohledu na vývoj jednotlivých utkání a výsledek dostali rovnoměrně prostor. Trenéři si tak mohli ověřit i různé kombinace spolupráce hráčů na jednotlivých postech.  Kluci odehráli 3 náročná přípravná utkání z plné tréninkové zátěže a to vše bylo umocněné vedrem. 

V poslední den soustředění si mladší kluci zahráli proti našim starším žákům. Sympatické bylo, že starší žáci se chtěli svým starším spoluhráčům vyrovnat a bojovali jako lvi o každý míč. Nakonec se všichni kluci přátelsky poplácali a vytvořili správného týmového ducha mezi týmy, který se vzájemně podporuje. 

Soutředění bylo začátek přípravy a je potřeba na to dobré navázat.