Zvládne dorost bojovat o postup do nejvyšší soutěže?

Dorostenci zahájili tvrdou přípravu. Zvládnou bojovat o postup do nejvyšší soutěže?

S jídlem roste chuť. Kuřimští mladší dorostenci mají za sebou výbornou sezónu, když skončili vloni na druhém místě ve II. lize za vítěznou Olomoucí, která byla jediným přemožitelem kuřimských Kohoutů. Cílem v této sezóně je posunout se o příčku výš a pokusit se o postup do 1. ligy. 

Postoupit do nejvyšší dorostenecké soutěže je náročný cíl, pro nadcházejí ročník však přes silnou konkurenci je v silách dorostenců ho naplnit. Vede k němu dlouhá cesta deseti měsíců poctivé práce v tréninku. „Kluci nastoupili k přípravě velmi poctivě. V letošním roce mají dorostenci nejlepší přípravu za poslední roky, co mohu posoudit, a tvrdě makají pod vedením svého trenérského týmu. Věřím, že se to projeví také herně v dalším zlepšení. Ambice proto jsou oprávněné,“ hodnotí Michal Hanák, předseda oddílu házené.

Pro mužstvo, které má ve svém středu silné individuality, je vzpruhou také skutečnost, že družstvo bude posíleno o šestici dorostenců z Brna v rámci spolupráce s Maloměřicemi. „Tohle spojení má při našich cílech svou logiku a výpomoc je obousměrná,“ vysvětluje Hanák. Na soupisce je tak celkem 28 hráčů, včetně 3 starších žáků, kteří jsou výkonnostně již připraveni vypomoci ve vyšší kategorii. Mezi oporami týmu stále zůstávají brankář Ondřej Buňka nebo spojky Lukáš Horák a Martin Hirš, kteří už vloni patřili mezi nejlepší střelce dorostenecké 2. ligy.

Příprava dorostenců začala kondičními tréninky v domácím prostředí, následovala dvě soustředění ve Sloupu a v Jedovnicích ještě převážně se zaměřením na fyzickou přípravu. Postupně čekají hráče 4 přípravné turnaje, které otestují souhru v novém složení. Jejich pořadateli jsou Horka nad Moravou (proběhlo 25. 8.), Nové Veselí (30. - 1. 9.) a Pardubice (7. 9.), aby se nakonec představili domácím fandům na turnaji v Kuřimi za účasti rakouských soupeřů (14. 9.).

Do sezóny mistrovských zápasů vstoupí kuřimští dorostenci v sobotu 21. září, kdy na domácí půdě hostí od 15. hodiny soupeře z Chrudimi. Přijďte je povzbudit do sportovní haly.