mladší dorost: aktuálně vedoucí tým soutěže Litovel byl nad naše síly

Fyzicky zdatnější soupeř byl nad naše síly

Tatran Litovel - SK Kuřim 39:25 (18:8)

Další kolo nás zavedlo k momentálně vedoucímu týmu soutěže - týmu Litovle. Věděli jsme, že nás nečeká lehký úkol.  V týmu soupeře hraje několik hráčů hrající 1.ligu za HAOLK. Taktický pokyn pro začátek utkání byl jasný - zahajovací sestava pokryje důslednou obranou soupeře a zrychleným přechodem do útoku se dokáže prosadit.  Dále kluci dostali za úkol důsledně pokrýt soupeřova křídla a zamezit rychlým útokům. Museli jsme se vyvarovat zbytečných ztrát míče.  Zahajovací sestava opravdu fungovala a dokázala prvních 12 minut držet se soupeřem tempo i krok co se týče skóre. Pak jsme museli prostřídat a urostlý soupeř svým tlakem toho využil, kdy trestal naše ztráty v rozehrávce a nedůraznou střelbu.  Úsek od 15.minuty do 25.minuty jsme prohráli 7:0  a to bylo rozhodující. V poločase jsme odcházeli s pouze 8 vstřelenými brankami a to byl žalostně málo.

Výsledek první půle rozhodl zápas. Proti favoritovi jsme se ve druhé půli zlepšili a hrála se přetahovaná o každou branku. Nakonec jsme proti fyzicky vyspělejšímu soupeři ve druhém poločasu ztratili opravdu minimum a prohráli rozdílem 4 branek. V útoku jsme se začali lépe prosazovat, kdy jsme hlavně zrychlili střelbu. Ztratili jsme respekt ze soupeře a hra byla opravdu o stupeň jinde.  Kvalitní výkon podali všichni brankáři a v poli vyčníval z našich hráčů bojovník Čenda Hlucháň. Premiéru v našem dresu měla  nová posila z Nového Veselí - ostrá spojka Martin Vaněk, která podala sympatický výkon a nakonec dala 4 branky.  Tým potřebuje více času na zlepšení souhry vzhledem k nově příchozím hráčům.  Nicméně se zlepšujeme každým utkáním. Ostatní hráči se soupeře zbytečně zalekli a podali průměrný výkon.

sestava a branky: Borkovec, Vilímek. Wismek - Eremiáš 2, Něměček, Ondrášek 4, Veselý 3, Kourek, Sadílek, Tamborlani 3, Hlucháň 7/2, Pružinec 1, Kolařík 1, Vaněk 4.