Mladší dorost rozdrtil Hustopeče

mladší dorost: Kuřimský válec přejel tým z Hustopečí

SK Kuřim - Legata Hustopeče 43:27 (20:14)

V domácím utkání jsme byli mírným favoritem, ale k utkání nenastoupily 3 naše opory - Adam Eremiáš, David Kolařík a brankář Sam Vilímek. Naštěstí jsme si vypomohli hráči z Velkého Meziříčí. Svoji premiéru si v kuřimském dresu odbyli oba brankáři a to Martin Borkovec z VM a nová posila z KP Oliver Wismek.

Do utkání jsme vstoupili trochu nekoncentrovaně, nechali jsme soupeře hrát jeho hru a nedokázali překonat jeho brankáře. To se změnilo po 8 minutách, kdy jsme ze stavu 3:5 zrychlili hru a soupeři v obraně nedali šanci. Skóre se otočilo na 15:7 ve 20. minutě.  Soupeř se snažil vývoj utkání zvrátit ale naše obrana podpořená skvělými výkony obou brankářů odolala tlaku a hru kontrolovala. Ke konci poločasu přišla vyloučení a ta umožnila soupeři stav zkorigovat na rozdíl 5 branek.

Do druhé půle jsme si řekli co musíme zlepšit , kluci poslechli, zjednodušili jsme hru a naše ryhlé útoky byly smrtící.  Soupeř postupně rezignoval. Jeho ostré spojky jsme nepustili výrazně do hry. V závěru Hustopečští stříleli z nepřipravených pozic a my jsme až na jednu pasáž hru kontrolovali a náskok zvyšovali.

Tým podal kolektivní výkon, všichni kluci se prosadili střelecky a obrana po většinu utkání fungovala spolehlivě. Nejlepším střelcem utkání z naší strany byl Tomáš Jelínek (VM), který chytl doslova střeleckou slinu a zatížil konto soupeře 10 brankami. K němu se přidali rychlonohý starší žák Michal Vališ a létající spojka Čenda Hlucháň.  Obranu vyztužili tvrdí obránci Viktor Kourek (NV) a Filip Hradecký (VM). Nicméně všichni kluci podali kvalitní, kolektivní výkon, vzájemně se doplňovali a naše hra má stoupající tendenci . Příští víkend pojedeme potrápit jednoho z favoritů - tým Litovle.

sestava a branky:  Borkovec (VM), Wismek - Němeček 4/2, Ondrášek 3, Vališ 7, Veselý 2, Kourek (NV) 3, Sadílek 3, Tamborlani 3/1, Hlucháň 5, Pružinec (NV) 1, Jelínek (VM) 10/3, Hradecký (VM) 2.