Mladší dorost - v derby s Juliánovem vyhrál po tuhém boji

Mladší dorost: vydřená a ubojovaná výhra nad houževnatým soupeřem z Juliánova

SK Kuřim - TJ Sokol Juliánov 30:29 (14:16)

Před utkáním jsme tušili, že nás nečeká nic jednoduchého. Navíc kluci z Juliánova se na nás chtěli vytáhnout a odrazit náš atak na postup v tabulce na jejich úkor.  K utkání jsme nastoupili bez ligových hráčů brankáře Vilímka a Adama Eremiáše. Nicméně posily z Velkého Meziříčí dorazily a tím pádem rozdíl se soupeřem smazaly.  Od začátku se strhla nevídaná bitva před fantastickou diváckou kulisou. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a na začátku utkání nás podržel brankář Martin Borkovec. My jsme hledali hlavně v obraně recept na pokrytí soupeřových nebezpečných spojek, což se nám ne úplně dařilo. V obraně nám chyběl pohyb. V závěru poločasu jsme více prostřídali a soupeř nám odskočil na rozdíl dvou branek. Nicméně to prostřídání se nakonec ukázalo jako rozhodující faktror. Tým Juliánova bojoval o každý míč a zasloužil si malý náskok do druhé půle. 

O poločase jsme si řekli co zlepšíme a přeskládali obránce a obranný systém tak, aby jsme dokázali spojky Juliánova pokrýt.  Naše obrana se podstatně zlepšila a Oliver Wismek na záčátku druhé půle pochytal soupeřovy střely. Obrana po zachycení soupeřova útoku vyrážela do smrtících protiútoků a zakončovala je brankami. V obraně zejmnéna fungovala spolupráce Fiala - Kourek, která pokryla soupeřovu spojku Šlezingra a na druhé střraně se unavil Zanki pod tlakem Martina Vaňka. Naše lepší fyzická kondice nakonec rozhodla. V 50. minutě jsme vedli o 4 branky a měli utkání pod kontrolou, jenže jsme nedali dva trháky a místo vedení o 6 branek, které by soupeře zlomilo jsme najednou o náskok přišli. Ještě když se k tomu přidalo vyloučení tak se náskok smrskl na jednu branku a bylo zaděláno na drama. Naštěstí enormním úsilím v obraně podpořeným navrátívším se do brány brankářem Borkovcem nám pomohlo, že jsme závěr kontrolovali.  V útoku se dařilo hlavně dvojici Vaněk - Hlucháň a k nim se přidala křídla Kolařík a Smejkal, jejichž účinnost střelby byla důležitá. Soupeři musíme poděkovat za kvalitní výkon a také, že přispěl k super atmosféře utkání. Bojoval až do konce. 

sestava a branky:  Borkovec, Wismek - Tamborlani, Němeček 1, Kourek 3, Pružinec, Tyl, Vališ 2, Veselý 2, Smejkal 3, Sadílek 1, Hlucháň 7/2, Fiala 2, Kolařík 4, Vaněk 5.