mladší dorostenci po nevýrazném výkonu doma zvítězili nad týmem Maloměřic

Mladší dorostenci uhráli povinné dva body proti oslabenému soupeři.

SK Kuřim - SHC Maloměřice Brno 35:29 (16:14)

Před utkáním jsme věřili v dobrý herní projev vzhledem k odehraným kvalitním utkáním na turnaji PHC 2024.  Bohužel, nám někteří hráči těsně před utkáním onemocněli a jiní prodělali virózu. Takže tým na poslední chvíli posílili navrátilci z utkání první ligy v Jičíně, Adam Eremiáš a Sam Vilímek, kteří, ale byli notně unaveni z dlouhé cesty. Nicméně soupeř na tom byl obdobně a my jsme do utkání vstupovali v roli mírného favorita. Kluky jsme se před utkáním v šatně snažili zkoncentrovat na utkání a začátek tomu odpovídal.. Po 5 minutách jsme vedli 5:0 a schylovalo se z naší strany k jednoznačnému průběhu. Soupeř si vzal time-out a zlepšil pohyb. My naopak začali ztrácet míče a dělat technické chyby. Ve 22. minutě to bylo 9:9 a začínalo se znovu. Bohužel jsme selhávali v koncovce, kdy jsme si nedokázali přesně nahrát nebo nedokázali trefit branku. Začal jeden velký zmar, který i díky dobře chytajícímu brankáři Wismekovi přinesl naše hubené vedení 16:14 v poločase.

Ačkoli jsme se o poločase snažili kluky uklidnit a i zvýšili hlas kvůli naší neexistující obraně, kdy soupeř zakončoval zejména z prostoru pivota, kluci navázali na chaotický výkon z první půle, kdy jsme po dobrém začátku vlivem pomalé hry spoupeře vypadli z tempa. Soupeře a výsledek utkání jsme zlomili až v posledních 10 minutách. Předvedená hra určitě diváky nenadchla, spíš žasli, co všechno můžeme zahodit. Z týmu zaslouží vyzvednout pouze výkon Viktora Kourka, který hrál zodpovědně v obraně a soupeři nastřílel 5 branek. Všichni hráči kromě brankářů vsítili branku.

sestava a branky: Wismek, Vilímek - Eremiáš 4, Tamborlani 3, Ondrášek 4, Kourek 5, Pružinec 3, Veselý 1, Krejčí 2, Štefan 5, Jelínek 3, Kolařík 4, Vaněk 1.