Oba týmy dorostu zabraly a získaly body

Mladší dorost: V Olomouci jsme v závěru zabojovali a uhráli remízu

HBC Olomouc - SK Kuřim 37:37 (17:15)

Do Olomouce jsme zajížděli pro plánované vítězství, ale domácí postavili proti nám 2 ostré spojky z HAOLKU a jednu spojku z Velké Bystřice. Premiéru v kuřimském dresu si odbyly 2 posily z Nového Veselí - pivot Viktor Kourek a křídlo Tobiáš Pružinec. Kluci do týmu lidsky velice dobře zapadli a věříme, že postupně se sehrají s našimi borci.  Oba se prosadili a vsítili po jedné brance. Naše obrana zpočátku držela, ale soupeř díky výškové převaze získával mírně navrch a odskočil až na rozdíl 4 branek. My jsme naopak ztráceli zbytečně míče z jednoduchých přihrávek a soupeři doslova darovali šance ke zvýšení skóre. Bohužel naše jindy pevná obrana neměla svůj den a soupeře nechala zakončovat a pronikat do našeho brankoviště.  V útoku jsme hráli hodně pomalu a nevyužívali okének v soupeřově obraně. Koncem prvního poločasu jsme zrychlili hru a soupeře dotáhli na rozdíl jedné branky.

Ačkoliv jsme si řekli co do druhé půle zlepšíme, vrátili jsme se k našemu stereotypu a opět jsme nechali soupeře odskočit až na rozdíl 5 branek. To se opět změnilo, kdy soupeř se trochu unavil nástupem do druhé půle a my jsme naopak zrychlili tempo hry. To se vyplatilo a 5 minut před koncem jsme se dotáhli na rozdíl jedné branky.  Pak jsme na soupeře uplatnili osobní obranu a tím ho vykolejili z tempa. V závěru jsme zaslouženě srovnali. Tým odtáhli hlavně Adam Eremiáš s Davidem Kolaříkem a v závěru se přidal Čenda Hlucháň.  V druhém poločase zachytal náš brankář Sam Vilímek. Určitě jsme měli na vítězství, ale zbytečnými ztrátami míče a nedůraznou obranou jsme o lepší výsledek přišli. Soupeř opravdu na pozicích spojek byl hodně silný. Bod ale bereme.

Sestava a branky: Vilímek - Eremiáš 9, Němeček 1, Ondrášek 3, Kourek(NV)  1, Sadílek 1, Tamborlani 3, Štefan 3, Hlucháň 7, Pružinec (NV) 1,  Kolařík 8, Fiala (VM).

Starší dorost: Starší dorostenci zabrali ve druhé půli a tým Vsetína jasně přehráli

SK Kuřim - Házená Vsetín 38:21 (15:12)

V domácím utkání jsme byli mírným favoritem. Nastoupili jsme v plné sestavě. Premiéru v kuřimském dresu si odbyli brankář Lukáš Prášek (Juliánov) , Patrik Benda (KP) a Jakub Čermák (KP).  Začátek utkání nám vyšel a vedení 5:1 odpovídalo obrazu hry. V polovině první půle jsme se přizpůsobili soupeřově úporné házené spojené s naším nedůrazem v obraně a soupeř se dotáhl na rozdíl jediné branky.  Taková pomalá házená s množstvím nepřesností se táhla až do konce první půle.  Do druhé půle jsme vstoupili jako živější tým a náš zrychlený pohyb na soupeře platil.  Začali řádit naše spojky Michal Černík s Prokopem Šudákem. Lukáš Prášek v brance začal  podávat kvalitní výkon. Ostatní se přidali a nakonec se náš výkon ve druhém poločasu proměnil v exhibici, kdy soupeř už v závěru poněkud rezignoval. Nicméně pro další utkání musíme zapracovat na souhře a důraznější obraně.

Sestava a branky:  Vaněrka, Prášek - Cabejšek 1,  Šudák 9, Čermák 4, Benda 3, Čejka, Štěpánek 2, Dufek 4, Černý 3, Černík 9, Sýs J. 3.